Srbija za uvod brez težav odpihnila Angolo

Svetovno prvenstvo 2019 se je z visoko zmago Srbije nad Angolo z rezultatom 105:59 tudi uradno otvorilo.

Srbi niso želeli ničesar prepuščati naključju in so že na začetku tekme zagospodarili na terenu. Tekmo so podločili takoj na začetku druge četrtine, po trojki Nikole Jokića v 18. minuti pa je rezultat na semaforju kazal že 44:28. Udarno so odprli tudi drugi polčas in do konca tekme le še povečevali razliko, ki je na koncu znašala kar 46 točk.

Strelsko najbolj razpoložen na tem srečanju je bil Bogdan Bogdanović, ki je dosegel 24 točk, od tega pet trojk, po 14 pa sta jih dodala Jokič in Nikola Milutinov. V vrstah najtrofejnejše afriške reprezentance je 15 točk dosegel Carlos Morais. Pri “Orlih” je selektor Saša Đorđević zajetno minutažo ponudil vsem razen Nemanji Bjelici, ki na parket ni stopil zaradi lažje poškodbe kolena. Angola tako tudi po 18. odigrani tekmi proti evropskim ekipam ostaja le pri zmagi nad Nemčijo, nova priložnost pa jih čaka že v ponedeljek, ko se bodo v drugem krogu pred tekmo Srbija-Filipini pomerili z Italijo.