Francija po dramatični končnici in dvomljivi sodniški odločitvi izločila Litvo

Francija je na krilih De Coloja in Fournierja na derbiju skupine L s 78-75 ugnala Litvo in se uvrstila v četrtfinale.

Francija je tekmo dobro odprla in že po prvih desetih minutah vodila za več kot 10 točk (26:14). Tudi v nadaljevanju so igrali zbrano in konstantno, tako da so še pred začetkom zadnje četrtine vodili s 65:54. Sledila je totalna ofenziva Litve, ki je v 38. minuti tudi povedla s 73:72

Tekma se je nato odločila čisto na koncu. 30 sekund pred koncem je po prekršku na črto prostih metov stopil Jonas Valančiunas, a zadel le prvega in izzid znižal na 76:75. O drugem prostem metu se bo še na veliko govorilo, saj je Rudy Gobert pri izbijanju žoge zadel tudi obroč, a sodniške piščalke so ostale neme. V naslednjem napadu je odgovornost nase prevzel izkušeni Nando De Colo, ki je 15 sekund pred koncem srečanja z metom iz polrazdalje postavil končni izzid 78:75. Pri Litvi je nato s težkim metom za tri točke neuspešno poizkusil Jonas Mačiulis.

Pri Francozih sta več kot polovico točk dosegla Evan Fournier (24) in De Colo, ki jih je dodal 21. Pri Litvancih jih 18 dosegel Valančiunas, 12 pa Mantas Kalnietis, ki pa danes ni imel dneva pri metu za tri točke (met 1/5).

Francija se bo v zadnji tekmi skupine L za prvo mesto tako udarila s še prav tako neporaženo Avstralijo.

LITVA : FRANCIJA 75:78 (14:26 26:24 14:15 21:13)

Valančiunas 18, Kalnietis 12; Fournier 24, De Colo 21, Batum 12.