Španija pričakovano prek Poljske do novega polfinala

Odigrano je bilo še drugo četrtfinale svetovnega prvenstva. V Šanghaju je bila Španija s 90:78 uspešnejša od Poljakov.

Španija, ki je na prejšnjem srečanju nekoliko presenetljivo ugnala Srbijo, je tekmo začela precej bolje in hitro povedla s 16:9. Poljaki so nato hitro vzpostavili ravnotežje in prva četrtina se je končala s 25:23 v korist Špancev. Tudi v drugi četrtini je bilo srečanje vseskozi izenačeno. Španci so se nato nekoliko odlepili, a so tik pred odmorom Poljaki znižali na le 5 točk zaostanka.

Zgodba se je ponovila tudi v tretji četrtini. Po delnem rezultatu 10:0 so Španci v 24. minuti povedli že za 14 točk, a so pred zadnjim delom Poljaki zaostanek znova zmanjšali na 9. Tekma je bila izjemno napeta vse do konca, Španci pa so po dveh trojkah Rickya Rubia z novim delnim izidom 11:2 tekmo le odločili v svojo korist dobri dve minuti pred koncem.

Blestel je Ricky Rubio, ki je ob 19 točkah zbral še 5 skokov in 9 podaj. Dobro je igral tudi Willy Hernangomez, ki je v le 16. minutah igre dosegel 18 točk. Izpostaviti velja še veterana Rudya Fernandeza, ki je dosegel 16 točk ob 100% metu za tri točke (5/5). Glavno orožje Poljakov je bil odlični ameriški košarkar A.J. Slaugther, ki je 19 točkam dodal še 6 podaj, a to žal ni zadostovalo za skalp izkušenih Špancev.

Na ta način se je torej končala pravljica Poljske, ki je vse strokovnjake presenetila že s uvrstvijo v izločilne boje. Zdaj jih tako čaka le še borba za 5. mesto, Španci pa bodo polfinalnega tekmeca dobili po jutrišnjem obračunu med Češko in Avstralijo.