ŠPANIJA GLADKO DO DRUGEGA NASLOVA SVETOVNEGA PRVAKA

Španija je v velikem finalu svetovnega prvenstva upravičila vlogo favorita in nekoliko presenetljivo gladko ugnala Argentino.

Na začetku srečanja je Argentina zapravila prve tri napade, izkušeni Španci pa so treh zadetih metih iz razdalje (Gasol je zadel trojko) takoj povedli s 7:0. V 3. minuti so po dobrem skoku v napadu Juancha Hernangomeza povedli že z 12:2. Argentina se je nato hitro vrnila v igro, saj so na krilih Nicolasa Brussina, ki je zadel dve trojki zapored, naredili delni izid 11:0 in izid znižali na le 14:13 v korist Špancev. Španci so na to serijo odlično odgovorili, saj so prvo četrtino končali s serijo 9:1 (23:14).

Serijo so nadaljevali tudi v drugi četrtini, saj so po mnogih skokih v napadu v 13. minuti povedli že s 31:14. Do polčasa so Španci srečanje kontrolirali, Argentinci pa so se v samem zaključku prvega dela le nekoliko približali (43:31). V prvem polčasu so Španci razliko naredili predvsem v skoku v napadu, ki so ga dobili s 10:2. Kapetan “Gavčev” Luis Scola je v tem delu igre razočaral, v 17 minutah igre namreč ni dosegel niti točke, Facundo Campazzo pa je zadel le enkrat iz sedmih poskusov iz igre.

Tudi v uvodnih minutah drugega polčasa je bila situacija podobna. Pod obema obročema je kraljeval Marc Gasol, Scola pa a kljub velikemu trudu še vedno ni uspel zadeti. V 24. minuti srečanja so Španci po seriji 12:2 povedli že s 55:33. Po trojkah Gabriela Decka in Campazza so Argentinci izid znižali na 55:39, pametno pa je nato Sergio Scariolo vzel minuto odmora. Do konca tretje četrtine je prednost znova nekoliko narasla na varnih 19 točk v korist Špancev (66:47).

Argentinci so v zadnji četrtini za zmago potrebovali kar pravi čudež. Po trojki Lapravittola in polaganju Decka so izid v 33. minuti znižali na 68:54, pet minut pred koncem pa je bila razlika le še 12 (78:66), a to ni zadostovalo. Do konca srečanja so namreč Argentinci poskusili narediti vse, da tekmo obrnejo v svojo korist, a so Španci srečanje mirno pripeljali do konca.

Pri Špancih sta odlično igrala Ricky Rubio s 20 točkami, 7 skoki in 3 podajami ter Marc Gasol s 14 točkami, 7 skoki in 7 podajami.

ŠPANIJA : ARGENTINA 95:75  (23:14, 20:17, 23:16, 29:28)