Argentina povozila Poljsko v borbi za prvo mesto v skupini

Končalo se je še zadnje srečanje v skupini I, v katerem so Argentinci zanesljivo z 91:65 ugnali Poljake.

V derbiju skupine I sta se za prvo mesto pomerili do tedaj še neporaženi Poljska in Argentina. Po začetnem otipavanju in napakah na obeh straneh so prvo četrtino dobili Argentinci z 20:14. V nadaljevanju so Argentinci zaigrali precej boljše in na odmor odšli že s prednostjo 15 točk. Tudi v 3. četrtini niso popuščali, tako da so v 30. minuti vodili že za 31 točk. Argentinski selektor je priložnost za igro na koncu ponudil vsem košarkarjem, Poljaki pa so uspeli nekoliko omiliti poraz.

Pri Argentini je blestel zimzeleni Luis Scola, ki je dosegel 21 točk, temu pa dodal še 6 skokov in 3 podaje. Pri Poljakih, ki danes niso bili dorasel nasprotnik pa je bil strelsko najuspešnejši naturalizirani Američan, A.J. Slaugther, ki je dosegel 16 točk.

Kljub porazu so se tudi Poljaki presenetljivo uvrstili v četrtfinale tega svetovnega prvenstva, kjer se bodo pomerili z boljšim v obračunu med Španijo in Srbijo.

ARGENTINA : POLJSKA 91:65 (20:14 22:13 28:14 21:24)

Scola 21, Delia 12, Brussino 10; Slaugther 16, Gruszecki 11.