Zoran Dragić ob povratku popeljal Ulm do pomembne zmage

Po poškodbi stegenske mišice se je na parket znova vrnil Zoran Dragić in prispeval izjemno pomemben delež k zmagi nad favoriziranim Brose Bambergom.

Zoran Dragić je zaradi poškodbe izpustil nekaj zaporednih tekem, četa Jake Lakoviča pa ga je še kako pogrešala. Ulm je v času njegove odsotnosti nanizal štiri zaporedne zmage in se pred tem krogom nahajal na repu lestvice nemške Bundeslige z eno zmago in petimi porazi.

Obetavno niso začeli niti srečanja na gostovanju pred do takrat drugouvrščenim Brose Bambergom. Moštvo Bamberga je večino srečanja vodilo, njihova prednost pa je pred zadnjo četrtino znašala 10 točk. V zadnjem delu igre, ki so ga igralci Ulma dobili z 24:11 je na sceno stopil odlični slovenski krilni igralec. Dragić je v zadnji četrtini dosegel osem točk, od tega šest izjemno pomembnih v zadnjih treh minutah tekme. Skupaj je na srečanju zbral 18 točk, temu pa dodal še štiri skoke in se s soigralci veselil izjemno pomembne zmage pred nadaljevanjem sezone.