Za uvod najvišja zmaga pripadla Portorožu

Že takoj na začetku 2.SKL smo spremljali kar nekaj zanimivih obračunov, napetih do samega zaključka.

PORTOROŽ : LJUBLJANA 102:64 (26:23 31:19 33:15 12:7)

V Športni dvorani Lucija smo v večjem delu tekme lahko spremljali predvsem enosmeren promet. Močno pomlajena ekipa Ljubljane se je v prvi četrtini dobro upirali favoriziranim nasprotnikom in tudi vodila s 8:14. Že do konca prve četrtine je Portorož rezultat obrnil v svoj prid, razlika pa se je do konca srečanja nato le povečevala in na koncu znašala kar 38 točk. Pri domačih je Aleksa Kojadinović dosegel 21 točk, pri ekipi Ljubljane pa največ Žiga Grobovšek (12).

PARKLJI : ECE TRIGLAV 74:80 (15:21 24:21 13:21 22:17)

Že takoj na uvodu smo lahko spremljali obračun dveh stalnih članov druge lige v zadnjih letih. V precej izenačenem obračunu si je Triglav pred začetkom zadnje četrtine nabral prednost 11 točk, a so se Parklji še vrnili v igro in pol minute pred koncem znižali prednost na le 4. Igralci Triglava so ob koncu zanesljivo izvajali proste mete in se veselili zmage. Blestel je predvsem dvojec Gaber Ožegović (18 točk in 9 skokov) in Milan Kovačević (17 točk in 8 skokov), pri domačih pa je 24 točk dosegel ostrostrelec Adrian Hirschmann.

BRINOX MEDVODE : MESARIJA PRUNK SEŽANA 60:77 (22:24 9:23 12:8 17:22)

Sežana je tudi v letošnji sezoni eden izmed in favoritov za najvišja mesta in to so uvodoma tudi pokazali. Po začetnem otipavanju so si z odlično drugo četrtino do odmora že priigrali prednost 16 točk. Ta je nekoliko skopnela v točkovno izredno nizki 3. četrtini (12:8), a so Sežančani zbrano odigrali v zadnji četrtini in prišli do zaslužene zmage. Odlično vsestransko predstavo je pokazal Niko Bačvič (17 točk, 6 skokov in 7 podaj), pri domačih pa je kot edini dvomestno število točk presegel Grega Kajnih, s prav tako 17 točkami.

PVC NAGODE POSTOJNA : CELJE 80:74 (22:10 13:21 18:23 27:20)

Novinec v drugi ligi, Postojna, je pripravila prvo majhno presenečenje te sezone. Tekmo, ki so jo zaradi sanacije dvorane odigrali v bližnji Pivki, so odlično začeli in po prvih desetih minutah vodili z 10 točkami prednosti. Nekoliko boljše so izkušeni Celjani odigrali v drugi četrtini in rezultat je ob polčasu znašal 35:31 v korist Postojne. Tudi tretjo četrtino so boljše odigrali gostje in tako na začetku zadnjega dela vodili za točko. Domači se niso predali in so po košu Muhe v 35. minuti srečanja znova povedli. Pred samo končnico tekme so si nabrali dovolj veliko prednost, da so v zaključku lahko tekmo rutinirano pripeljali do konca in slavili s šestimi točkami prednosti. Najboljši igralec srečanja je bil ravno Klemen Muha, ki je ob 11 točkah zbral še 10 skokov, odlično pa je igral tudi v obrambi, saj je pridobil tri žoge in podelil dve blokadi. Pri gostih je dobro partijo prikazal izkušeni Miloš Miljković (15 točk in 14 skokov).

HRASTNIK : ŽOLTASTI TROTI 72:79 (16:25 20:11 17:24 19:19)

Iz težkega gostovanja v Hrastniku se po hudem boju z zmago domov vračajo Troti. Ti so tekmo precej bolje odprli in prvo četrtino dobili s 16:25. Domači so izid poravnali že do polčasa in nakazali, da bomo spremljali izenačeno srečanje. Tretja četrtina je znova pripadla Trotom, ki so pred zadnjimi desetimi minutami vodili za 7. Z mirnimi živci in zanesljivim izvajanjem prostih metov, so to razliko na koncu tudi ohranili in prišli do pomembne gostujoče zmage. Izredno razpoložen je bil Črt Ristič, ki je dosegel 15 točk (3 trojke) in bil nezgrešljiv iz igre. Pri domačih je največ točk dosegel Matic Babič (18), ki pa na tem srečanju ni bil pri metu za tri točke (met 2/8).

LTH CASTINGS : ILIRIJA 84:75 (17:20 19:18 14:20 34:17)

Mlada in talentirana Ilirija je na gostovanju odlično igrala in kontrolirala prvih 30 minut. Pred zadnjo četrtino so si tako nabrali 8 točk prednost, nato pa so na plin stopili domači košarkarji Škofje Loke. Prvič po dolgem času so znova povedli v 34. minuti (62:60), nato pa le še stopnjevali igro in na koncu slavili za devet točk. 23 točk je dosegel Anže Germ, ki je bil nezgrešljiv na črti prostih metov (9/9), pri gostih pa je bil najbolj razpoložen za igro Jan Novak (20 točk, 6 skokov in 4 podaje).