Westbrook vlil upanje Oklahomi, do zmage tudi Toronto in Boston

Po dveh bolečih porazih na gostovanju pri Portlandu, so na krilih Russela Westbrooka košarkarji Oklahome prišli do nujne zmage v boju za polfinale končnice. Po slabšem začetku je vodstvo nad Orlandom prevzel Toronto, ki je drugo zaporedno zmago dosegel v gosteh. Bostonu se je od Indiane uspelo odlepiti na 3:0 in tako tako svojim nasprotnikom pustilo minimalne možnosti napredovanja.

Oklahoma je pred domačimi navijači potrebovala nujno zmago, ki so jo z agresivno igro na koncu uspeli zrežirati. Vodstvo je lep čas pripadalo Oklahomi, ki je nadzirala potek srečanja, toda vselej razigrani Damian Lillard (23 točk v 3. četrtini) svoje ekipe ni pustil zadaj in Portland je domači ekipi bolj ali manj konstantno dihal za ovratnik. Po trojki CJ McCulluma na začetku zadnje četrtine so Trail Blazersi izenačili na 89:89, toda še enkrat več je naprej stopil Westbrook. Dve minuti pred koncem je z metom iz skoka povišal na +10 prednosti, ki je Lillard in soigralci niso več ujeli. Končni izid je bil 120:108.

Boston hladnokrvno nad Indiano

Kelti so tudi na gostovanju pri Indiani odigrali zrelo tekmo in v seriji na 4 zmage povedli že 3:0. Najboljši strelec gostov je bil s 23 točkami Jaylen Brown, Kyrie Irving jih je dodal 19, Jayson Tatum pa 18. Pri domačih je največ točk (19) prispeval Tyreke Evans, ki je v tekmo stopil s klopi. Na vseh treh obračunih je Boston Pacerse zmlel v drugem polčasu.

Četrta (potencialno odločilna) tekma bo v nedeljo, prav tako v Indianapolisu, upanja na povratek pa ne vliva niti zgodovina. Zaostanka 3:0 do zdaj ni izničila še nobena ekipa v ligi NBA.

Raptorsi prešli v vodstvo

Favorit dvoboja Orlando-Toronto je »končno« prevzel vodstvo četrtfinala vzhodne konference. Z zmago 98:93 je povedel na 2:1, tekma pa je bila vse prej kot odločena. Toronto je sicer vodil že vsega 17 točk, toda Orlando je na krilih domačih navijačev vselej vzpostavil stik z nasprotnikom in dvakrat tudi povedel.

Tehtnico je na stran Toronta prevesil predvsem Pascal Siakam, ki v letošnji končnici igra odlično. Osebnemu točkovnemu rekordu 30 točk je dodal še 11 skokov, v ključnem trenutku, dobro minuto pred koncem pa zadel tudi met, s katerim so Raptorsi odbili napad Magica.

Sledi še druga tekma v Orlandu, kjer si domači navdušenci želijo predstave, ki so jo njihovi ljubljenci uprizorili na prvi tekmi, ko so presenetili sicer močno ekipo Toronta.