Liga ABA: Bodućnost se ne da! Črnogorci izslili še peto tekmo

Po dveh porazih v Beogradu, ko je bila Crvena Zvezda zelo prepričljiva, je že kazalo na suvereno zmago srbskega moštva. V domači Podgorici pa se je Bodućnost pobrala in prišla do dveh zaporednih zmag, ter izenačila rezultat na 2-2.

V petek zvečer je Bodućnost prišla do tesne, a pomembne zmage z 84-80. Odločitev o letošnjem zmagovalcu lige ABA je tako prestavljena na ponedeljek, ko se bosta moštvi pomerili v zadnjem, petem obračunu.

Črnogorcem najprej ni kazalo preveč dobro, saj so še v tretji četrtini košarkarji Crvene Zvezde vodili za 9 točk. V vodstvu za dve točki so bili še tri minute pred koncem, nato pa je domača ekipa postavila delni izid 9-0 in gostje se niso več vrnili v igro. Pri Bodućnosti je blestel Norris Gene Cole z 31 točkami, 6 podajami in 6 skoki. Največjo podporo v igri je imel pri svojih rojakih Edwinu Jacksonu (23 točk) in Earlu Clarku (15 točk). Tudi pri Crveni Zvezdi je najbolj izstopal ameriški košarkar Billy Barron, ki se je ustavil pri 24 točkah.

Zadnja tekma bo v ponedeljek ob 19.00 v Beogradu, zmagovalec pa bo prihodnje leto igral tudi v Evroligi.