Vroči Zoran Dragić znova rešetal mrežice!

Slovenski reprezentant Zoran Dragić je z izjemno predstavo popeljal Ulm do nove zmage.

Zoran Dragić v letošnji sezoni igra v odlični formi, kot kaže pa teh iger ni uspela presekati niti poškodba mišice, ki jo je staknil nekaj tednov nazaj. V 11. krogu nemške Bundeslige je skupaj s soigralci gostoval pri favoriziranemu Oldenburgu, ki ga je Ulm ugnal s 91:104. Ekipi sta se do začetka zadnje četrtine ves čas izmenjevali v vodstvu, nato pa je na sceno stopil Dragić. Pred zadnjimi desetimi minutami srečanja je bil izid poravnan na 72:72, Ulm pa je nato na krilih Zorana, ki je v tem delu igre dosegel kar 13 točk (od tega tri trojke), zadnjo četrtino dobil s 19:32 in se zasluženo veselil pete letošnje zmage. Slovenski reprezentant se je na koncu ustavil pri 31 točkah, kar je njegov rekord sezone.

Po tekmi je bil z igro svojih varovancev zadovoljen tudi strateg Ulma Jaka Lakovič, ki je dejal: “To je bila v splošnem gledano zelo dobra košarkarska tekma. Prav tako smo pokazali veliko individualne kvalitete. Tekme nismo začeli dobro, toda ob polčasu smo si zadali nalogo, da moramo igrati svojo igro. To smo nato tudi storili. V zadnji četrtini sta odločili naša psihološka trdnost in kvaliteta Zorana Dragića.”

EWE Baskets Oldenburg – ratiopharm Ulm 91:104 (24:21, 26:32, 22:19, 19:32)