V vrste madridskega Reala se je v zadnjih letih podalo kar nekaj slovenskih mladeničev, med njimi pa v zadnjem obdobju zares izstopa Urban Klavžar.

Šele 15-letni organizator igre je pred odhodom v špansko prestolnico že blestel v dresu Helios Sunsov, že pri 14-tih letih pa je nastopil na evropskem prvenstvu do 16 let, kjer je na tekmo povprečno dosegal 12 točk. Kot vse kaže pa se je odlično znašel tudi v izjemno močni konkurenci v kraljevem klubu. Klavžar v letošnji sezoni nastopa v četrti španski ligi za B člansko moštvo Reala, obenem pa je tudi član mladinske ekipe. Kljub temu, da po starosti spada še v kategorijo kadetov, si je Urban že izboril pomembno vlogo v članski ekipi. Na tekmo v tej konkurenci tako povprečno igra dobrih 21. minut, v tem času pa dosega 8.1 točk.

Še veliko boljše predstave pa Klavžar kaže v mladinski ligi, kjer mu prav tako stojijo nasproti precej starejši tekmeci (tudi do tri leta). V tej ligi na tekmo povprečno beleži 18.7 točk, svojo formo pa stopnjuje iz tekme v tekmo. Praktično neustavljiv je bil na tekmi zadnjega kroga, ko je Real visoko premagal moštvo NCS Alcobendas. Klavžar je na tem srečanju v le 17. minutah igre dosegel kar 24 točk (4 trojke). Blestel je tudi en krog prej, ko je Real s 78:71 sicer prvič letos izgubil proti Torrelodonesu, Klavžar pa je na tem srečanju dosegel 28 točk. Vsekakor gre za enega izmed najbolj talentiranih mladih slovenskih igralcev, ki bi lahko že kaj kmalu trkal na vrata slovenske članske reprezentance, glede na predstave in vlogo, ki mu jo v klubu namenjajo pa ne bi bilo nič presenetljivega, če bi dočakal tudi priložnost za igranje v prvem moštvu Reala.

Na posnetku spodaj si lahko ogledate nekaj vrhuncev iz letošnjih tekem talentiranega mladeniča: