Luka Dončić se je tokrat v TD Gardenu  znesel nad domačimi Celticsi in s soigralci pokvaril slavje ob upokojitvi številke 5 legendarnega Kevina Garnetta v Bostonu.

Mavericksi so do zadnje četrtine lovili gostitelje iz Bostona, v zaključku tekme pa so vajeti prevzeli v svoje roke in TD Garden zapustili z novo zmago v žepu. Spet je na tekmi blestel Luka Dončić, ki si je s 26 točkami, 8 skoki in s prav toliko asistencami prislužil naziv igralca tekme. Navijače, ki pesti stiskajo za ekipo iz Dallasa je v prvi četrtini močno zaskrbela poškodba Luke, ki je zaradi bolečin v zadnji stegenski mišici odšepal v garderobo, a se je že pred polčasom vrnil na parket. Predvsem v zadnji četrtini je slovenski super zvezdnik prevzel igro v svoje roke. minuto pred koncem je s svojo prepoznavno stepback trojko izid izenačil na 92:92. V zadnjem napadu, ko se je domača obramba osredotočila na Dončića, je Luka s filigransko natančno no-look podajo našel odprtega Dinwiddieja, ki je trojko rutinirano zadel in odločil tekmo. Mavse v prihodnjih dneh čakajo tri gostovanja, po Brooklynu in Philadelphiji bodo Telički iz Teksasa svoj izlet zaključili v Charlottu.