V 2. krogu Lige za obstanek uspešna Rogaška in Šentjur

Ljubljana – Zasedbi Rogaške in Šentjurja, ki sta, poleg Hopsov iz Polzele tudi najresnejša kandidata za uvrstitev v četrtfinale državnega prvenstva v sezoni 2021/2022, sta na svojih domačih parketih v 2. kolu lige za obstanek premagali goste iz Kranja in Laškega. S ponedeljkovo tekmo v Ljubljani, med Cedevito Olimpijo in GGD Šenčurjem, se bo 2. kolo drugega dela tekmovanja tudi zaključilo.

LIGA NOVA KBM, 2. DEL TEKMOVANJA
Liga za obstanek
2. kolo
Sobota, 12. marec

ŠENTJUR : ZLATOROG LAŠKO  87:78 (23:23, 13:16, 19:19, 32:20)
Šentjur: Brunčević 15 (3:4), Popović 11 (3:4), Tomažič 12 (0:2), Holmes 8, Rikalo 24 (2:3), Đapa 13 (1:2), Nemanič 4 (4:4).
Zlatorog Laško: Kerič 15 (1:1), Lorbek 14, Copot 10 (5:6), Grušovnik 17 (5:7), Tunstall 9 (0:1), Medved 7 (1:1), Miljković 2 (0:4), Dragan 4.
Izenačeno tekmo Šentjurja in Zlatoroga je dobil prvi, potem ko je odločilno razliko naredil v zadnjih sekundah tekme. Šentjur je s sedmimi zmagami drugi v ligi za obstanek, Zlatorog pa ostaja pri zgolj treh zmagah in je predzadnji.

Tekma je bila zelo izenačena vse do konca, ekipi je vse do konca ločilo največ nekaj točk, še slabe tri minute pred koncem sta bili ekipi še povsem poravnani.

Minuto pred koncem so se gosti še približali na dve točki, ko pa je Marko Rikalo s trojko poskrbel za vodstvo s 83:75, 17 sekund pred koncem, je bil zmagovalec odločen. Največja razlika je znašala devet točk – prav ob koncu tekme.

Pri domačih je prednjačil Rikalo s 24 točkami, pri gostih pa Matic Grušovnik s 17.

Šentjur bo v 3. kolu čez en teden gostoval pri Triglavu, Zlatorog pa bo vnovič igral šele 2. aprila v okviru 5. kola.

ROGAŠKA : ECE TRIGLAV 70:56 (15:15, 13:18, 23:11, 19:12)
Rogaška: Smith 17 (5:5), Vujačić 16 (4:4), Zupan 14 (1:2), Primorac 4 (0:2), Jackson 4, Močnik 2, Šikanič 2, Armstrong 11 (1:1).
ECE Triglav: Dornik 5, Urbiha 5, Praljak 2, Muratović 5 (1:2), Samojlović 12, Jugovac 2, Maček 11, Eržen 10, Čabrilo 4 (2:4).
Rogaška je ligo za obstanek začela kot daleč najboljša ekipa, vanjo je prinesla deset zmag z 19 tekem. Danes pa je dosegla še enajsto, čeprav se je dolgo mučila s Triglavom, ki je na dnu lestvice z vsega dvema zmagama.

Predvsem prvi dve četrtini sta bili bolj ali manj izenačeni, odločilen nalet pa je Slatinčanom uspel ob koncu tretje in predvsem v zadnji četrtini. V tej je štiri minute pred koncem Daishon Lenard Smith položil za vodstvo s 67:52, dve minuti pozneje pa je isti igralec s košem in prostim metom poskrbel še za 70:52 in tako zapečatil usodo Triglava.

Slednji je na celi tekmi zadel le tri proste mete, sicer pa je bil pri njem z 12 točkami najboljši Filip Samojlović, pri Rogaški pa Smith s 17.

Rogaška bo v 3. kolu čez štiri dni gostovala pri Hopsih, Triglav pa bo čez en teden gostil Šentjur.