Omić: Samo zmage pridejo v poštev

V 22. kolu regionalne lige ABA so košarkarji Cedevite Olimpije zabeležili 13. zmago v tem tekmovanju. Mlado zasedbo Mege Mozzart so v Stožicah odpravili z izidom 92:81 in s tem bero zaporednih zmag povečali na 12.

V precej dinamični tekmi so zmaji vodstvo nadzirali praktično od prve do zadnje minute. Uvodnemu naletu gostov iz Beograda je na najlepši možni način odgovoril Edo Murić, ki je v prvi četrtini dodobra prerešetal obroč gostov in se ustavil šele pri 14 doseženih točkah. V drugi četrtini so se gostje uspeli približati na vsega točko zaostanka, a so Zmaji z delnim izidom 13-0 ponovno prevzeli vajeti srečanja v svoje roke. Prednosti do konca tekme niso izpustili iz rok in tako zabeležili svojo 13 zmago v ligi ABA in se s tem pred zaključkom dodobra utrdili na mestih, ki vodijo v težko pričakovano končnico. Najkoristnejši igralec tekme je bil z dvojnim dvojčkom Alen Omić, ki je po tekmi izrazil željo po bolj polnih tribunah: “Zmaga je to, kar si želimo in rabimo. Samo zmage pridejo v poštev. V Stožicah pa na prihodnjih tekmah potrebujemo še več navijačev.”  Podobnega mnenja je bil tudi tokrat s 16 točkami najboljši strelec tekme Edo Murić: “Res ni bilo lahko. Košarkarji Mege so eni največjih talentov Srbije, so močni in visoki. Najbolj nevarni so v napadu, kjer smo jih dobro ustavili. To je bil načrt za zmago. Hvala vsem, ki so prišli v Stožice. Dajemo vse od sebe in upam, da bodo navijači to prepoznali ter napolnili dvorano.” Murić se je ob dobrem strelskem večeru izkazal tudi v obrambi. V slogu Lebrona Jamesa je poskus Nikole Đurišića poslal na tribuno in s tem poskrbel za akcijo tekme.

Zmaji so se tako Beograjčanom oddolžili za težak poraz in svoj niz neporaženosti podaljšali na neverjetnih 12 tekem. Danes ob 18.00 Zmaje v Stožicah na tekmi državnega prvenstva čaka zahtevna tekma s Šenčurjem, ki v Ljubljano prihaja na krilih zmage proti Krki. Že v sredo pa se bodo Zmaji v Bologni udarili z Virtusom, ki bo nedvomno pokazal iz kakšnega testa so Ljubljančani pred bližajočo se končnico, tako v regionalnem tekmovanju kot tudi v Eurocupu.

CEDEVITA OLIMPIJA – MEGA MOZZART 92:81 (31:24, 18:17, 17:18, 26:22)
Cedevita Olimpija: Pullen 12 (6 asistenc), Ferrell 14, Duščak, Murić 16 (8 skokov), Auguste 6, Blažič 14, Hodžić 3, Ščuka, Omić 12 (12 skokov, 5 asistenc), Dragić 13 (5 skokov), Radovanović 2, Habot.