Včeraj se je pričelo 3. kolo najmočnejše španske ACB lige. Aktualni prvak Real Madrid je tesno s 76:71 ugnal Iberostar Tenerife in tako na vrhu lestvice ostaja neporažen.

Srečanje je odločil odlični Sergio Llull, ki je v zadnji minuti srečanja zadel dva težka meta za tri točke in zaostanek s 70:71 spremenil v vodstvo s 76:71, kar je bil tudi končni rezultat, skupno pa je zbral 19 točk (5 trojk). Dobro je igral tudi novinec v moštvu Jordan Mickey, ki je dodal 11 točk.

Poleg izjemnih Llullovih trojk pa bo tekma zagotovo še lep čas odmevala po neverjetnem zabijanju Mickeya. V zadnji četrtini je ob izenačenem izidu ukradel žogo in se v protinapadu odrinil kar iz linije prostih metov in žogo zabil skozi obroč! Zabijanje je bilo na las podobno tistemu, ki ga je Michael Jordan uprizoril na tekmovanju v zabijanju leta 1987. Dosežek Mickeya je še toliko večji, saj je njemu to uspelo med igro in proti koncu tekme, ko so noge že precej utrujene.