Velika zmaga Toronta, Golden State brez Thompsona nemočen

Toronto je na tretji tekmi finala na gostovanju suvereno ugnal Golden State, ki je poleg Duranta nocoj pogrešal še Klaya Tomphsona. Odlični Steph Curry je natresel 47 točk, kar je bila jalova tolažba za poraz pred domačimi gledalci s 109:123. Toronto je še drugič v ospredju in vodi z 2:1 v zmagah.

Trener Bojevnikov Steve Kerr je po zmagi na drugi tekmi v Torontu že vedel, kakšne težave ga čakajo v Kaliforniji. Poškodovanega Tomphsona je v začetni peterki nadomestil Shaun Livingston, pomemben rezervist Kevin Looney pa je zaradi poškodbe ključnice že končal sezono na drugi tekmi. Strelski učinek je tako v celoti padel na Curryja, ki je imel sredi tretje četrtine na svojem računu skoraj polovico točk svoje celotne ekipe.

Že v prvi četrtini je nasul 17 točk in s tremi trojkami držal priključek. V začetku druge mu je Kerr namenil malo počitka, kar je Toronto nemudoma kaznoval in povišal na +12. Kljub temu Bojevniki niso zapadli v krizo, sploh po zaslugi Currya, ki je do polčasa prispeval kar 25 točk, zaostanek za gosti pa je bil ulovljivih osem točk (52:60).

V tretji četrtini pa se je počasi začel potop domačih košarkarjev. Po treh zaporednih trojkah Dannyja Greena (skupaj jih je dosegel 6) in prednosti Raptorsev +16, je bilo jasno, da so Bojevniki v velikih težavah. V zadnji četrtini sta Kyle Lowry in Kawhi Leonard zrežirala še delni izid 11:2 in tekma je bila praktično odločena (91:107). Po trojki Freda VanVleeta minuto in 37 sekund pred koncem (105:118) je Kerr vzel tudi Curryja iz igre. Prejel je velik aplavz, na parketu je bil kar 43 minut.

Curry: Pogrešali smo 50 točk Duranta in Klaya
Pogrešali smo 50 točk, ki jih po navadi prispevata Durant in Klay. Thompson je bil vedno zdrav na ključnih tekmah. Zelo se nam je poznalo, da ga tokrat ni bilo. Nobena skrivnost ni, da imamo res velike težave s poškodbami. Borili smo se do konca, a preslabo smo odigrali v obrambi,” je povedal Steph Curry.

Lowry je trenerju obljubil, da bo to njegov večer
Vedno smo imeli pripravljen odgovor, ko se se približali. To je bilo ključno. Že pred tekmo mi je Lowry obljubil, da bo to njegov večer. Ni le zadeval izza črte, ampak je bil veliko v raketi. Hitro sem videl, da je zelo samozavesten,” je bil zadovoljen trener Toronta Nick Nurse.

Draymond Green napovedal tri zaporedne zmage
Boj se nadaljuje. Najprej moramo v petek izenačiti na 2:2, nato gremo v Toronto pa tretjo zmago, sledi pa slavje v Oracle Areni po šesti tekmi. Mislim, da nas čaka zanimiv teden,” je v svojem slogu poudaril Draymond Green.

V nedeljo sledi četrta tekma, ki je ob porazu Bojevnikov lahko tudi zadnja v Oracle Areni. Aktualni prvaki se v naslednji sezoni selijo v Chase Center v San Francisco.