V dveh zaostalih tekmah 6. in 7. kola uspešni Termalci in Laščani

V Ligi Nova KBM se bo v tem tednu zaključil druge del tekmovanja, saj bodo prvoligaši odigrali še zaostale tekme 6. in 7. kola. Dve tekmi pa sta bili odigrani danes. Termalci so premagali Helios Suns, Zlatorog pa je prizadejal prvi poraz Šentjurju po 13. marcu.

LIGA NOVA KBM, 2. DEL TEKMOVANJA
6. kolo – Liga za prvaka
Sreda, 28. aprila

TERME OLIMIA PODČETRTEK : HELIOS SUNS 78:71 (22:19, 13:17, 20:23, 23:12)
Terme Olimia Podčetrtek: Strnad 14, Ž. Švigelj 5), Maček 1, Čebular 21, Tomažič 12, Atanacković 16, Vasilić 9.
Helios Suns: Ferme 12, Bratec 7, Oman 6, Šikanič 5, Lorbek 3, Mahkovic 19, Hirschmann 3, Keely 16.
Košarkarji Helios Suns so v Podčetrtku zamudili priložnost, da se po zaostali tekmi na vrhu lestvice izenačijo s Cedevito Olimpijo in Rogaško. S porazom so prav tako zapravili možnost, da bi v končnico vstopili z najboljšega položaja, o tem bodo na medsebojni tekmi v zadnjem, sicer zaostalem sedmem krogu odločali Slatinčani in Ljubljančani. Na izenačeni tekmi je odločitev padla v zadnji četrtini. Vanjo so s štirimi točkami prednosti vstopili Domžalčani, to je bila tudi njihova najvišja prednost na tekmi. Pred zadnjo četrtino so gostitelji največ vodili za sedem točk, v zadnji pa za devet. Vodstvo s 75:66 so si priigrali z delnim izidom 11:2, za katerega je s trojko poskrbel Sandi Čebular. Helios je po trojki Tadeja Fermeta še prišel na zaostanek 71:75, več pa mu ni uspelo.
Domači, ki so se na lestvici dvignili na peto mesto, so bili od tekmecev boljši predvsem v skoku, z 12 pobranimi žogami je pod košema kraljeval Simo Atanacković, ki je dosegel tudi 16 točk, pet več jih je prispeval Čebular. Pri gostih je bil z 19 točkami najučinkovitejši Blaž Mahkovic.
Helios bo v zadnjem delu lige za prvaka gostil Krko, ekipa Term Olimia Podčetrtek pa bo gostila soseda na lestvici, Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur.

7. kolo – Liga za obstanek

ZLATOROG LAŠKO : ŠENTJUR 88:83 (21:32, 17:23, 26:13, 24:15)
Zlatorog Laško: Požin 12, Kellner 7, Grušovnik 17, Ličen 13, Strel 16, Jereb 8, Lipovšek 2, Stipaničev 13.
Šentjur: Habat 6, Špan 13, Tabak 1, Đapa 23, Samac 12, Držić 3, Mitrović 7, Ledl 14, Ahmedović 4.
Zlatorog je v svoji dvorani igral odločilno tekmo, da bi ostal vsaj teoretično v boju za četrtfinale. Za to bi moral premagati Šentjur, ki si je že pred tem zagotovil nastop med najboljšo osmerico, obenem pa bi moral odpisani bodoči drugoligaš ECE Triglav čez dva dni pripraviti čudež na Polzeli. Laščani so po zelo razburljivi tekmi tudi ostali v igri, saj so dobili tekmo, v kateri so si gosti v prvem polčasu priigrali že precej zajetno prednost, vodili so namreč tudi že za 25 točk. V tretji četrtini pa so domači napovedali preobrat, prišli zgolj na pet točk zaostanka, pozneje celo le še na štiri, kolikor so zaostajali pred zadnjo četrtino. V tej so se takoj približali zgolj na točko, dobre tri minute pred koncem pa tudi prišli v vodstvo. Ta je znašala že pet točk, kljub novemu izenačenju pa je Zlatorog v odločilnih trenutkih zaigral bolj zbrano za pomembno zmago. Šentjurju je zadal prvi poraz po 13. marcu.

Pri zmagovalcih je bil s 17 točkami najboljši strelec Matic Grušovnik, izkazal se je tudi Klemen Požin, ta je s prostima metoma postavil tudi končni izid, z 12 točkami in 11 podajami. Pri gostih je Dalibor Đapa zbral 23 točk.