Celje prišlo do velike zmage nad Portorožom

Deseto uvrščeni Celjani so v sklopu 11. kola 2. SKL prišli do velike zmage nad Portorožem. V dvorano 1. OŠ Celje so kot favoriti sicer prišli Primorci, ki so imeli pred samim srečanjem na svojem računu 5 zmag medtem, ko so bili Celjani zgolj pri eni. Celjani so zdržali precej tesen boj v končnici in slavili s 85-79.

Na začetku srečanja je pobudo prevzel Portorož, ki je hitro povedel s 4-12 in vodstvo držal skozi celotno prvo četrtino. V 9. minuti so gostje povedli z 18-27, v zadnji minuti pa je izid prve četrtine postavil Matic Perger, ki je z metom iz skoka znižal na 20-27. Ob uvodu v drugo četrtino ni še nič kazalo na povratek Celja, Portorožani so celo še povečali svoje vodstvo in s trojko Urbana Hrovata ušli na +9 (24-33), nato pa so se domači vendarle pričeli približevati. V 7. minuti 2. četrtine je Nejc Ocvirk Celjane s trojko prvič po uvodu v tekmo popeljal do vodstva (39-37). Košarkarji Portoroža Celju sicer niso pustili do večje rezultatske prednosti, a Celjani so bili tisti, ki so dobili prvi polčas, saj jim je prednost z 48-46 3 sekunde pred iztekom priigral Tadej Tabak.

V tretji četrtini je Celje prvič na tekmi prišlo tudi do večjega vodstva. V četrti minuti so po košu Tabaka povedli s +9 (59-50), v naslednji minuti pa je Gašper Sevšek gostitelje prvič popeljal tudi do dvomestne prednosti (61-50). Celjska prednost v tretji četrtini je znašala tudi že +14, nato pa se je ob koncu četrtine pričela topiti. Ob izteku tretje četrtine je Celje vodilo zgolj še s 66-61, ob začetku zadnje četrtine pa sta si bili moštvi znova povsem skupaj, saj je Nemanja Ščekić zadel polaganje za 66-65. Moštvo z Obale je nekaj časa Celju dihalo za ovratnik, a nikoli uspelo izenačiti ali priti do vodstva, nato pa so domači znova stopili na plin. Z delnim izidom 6-0 so prišli do vodstva z 78-72, v sami končnici pa so bili dovolj zbrani, da zmage več niso izpustili iz rok.

Strelsko najbolj zaslužen za zmago Celja je bil Gašper Sevšek, ki je dosegel dvojni dvojček ob 23 točkah in 13 skokih, zbral pa je tudi 3 asistence. 18, oziroma 17 točka sta dodala Tabak in Ocvirk. Najboljši posameznik gostov je bil Šćekić, ki je prav tako vpisal dvojni dvojček in sicer 24 točk, ter kar 20 skokov.

KK Celje : KK Portorož 85 : 79