Pirova zmaga Cedevite Olimpije, ki je letos ne bo v končnici

Košarkarji Cedevite Olimpije so z zmago nad Mego Soccerbet s 85:79 v torek sklenili redni del Lige ABA. Ob dejstvu, da Igokei v Laktaših ni uspelo premagati Mornarja, so Zmaji tekmovanje sklenili na petem mestu.

Cedevita Olimpija je v torek v domačih Stožicah zaključila s tekmami v mednarodnih tekmovanjih v sezoni 2020/21. Na dvoboju 26. kola Lige ABA je četa glavnega trenerja Jurice Golemca s 85:79 premagala Mego Soccerbet, ker pa Igokea na domačem parketu ni uspela premagati Mornarja iz Bara, so Zmaji tekmovanje sklenili na petem mestu. Cilj, zadan pred začetkom sezone, uvrstitev v končnico tekmovanja, torej, žal, ni bil dosežen.

Ljubljanski kolektiv je sezono v rednem delu Lige ABA prvič po sezoni 2014/15 sklenil na petem mestu. Ob tem ne gre zanemariti dejstva, da se je zagrebški Cedeviti v sezoni 2018/19 uspelo prebiti v polfinale, sezona 2019/20 pa je bila zaradi pandemije koronavirusa predčasno prekinjena in kasneje tudi zaključena, brez končne razvrstitve.

Košarkarji Cedevite Olimpije so tekmo z Mego v svojo prid obrnili v drugem polčasu. Beograjčani so namreč po uvodnih 20 minutah tekme vodili s 50:39, nato pa so Zmaji zaigrali bolje v obrambi in po glavnem odmoru gostom dopustili, da dosežejo ‘zgolj’ 29 točk. Samo so jih natresli 46, ter se na koncu veselili zanesljive a težko prigarane zmage s 85:79.

Izvrstno predstavo je prikazal Jaka Blažič, ki je 30 točkam dodal še sedem skokov in sedem asistenc. Z 11 točkami mu je sledil Mikael Hopkins, 10 pa jih je dosegel Kendrick Perry.

Nova preizkušnja Cedevito Olimpijo čaka že v četrtek, ko se bodo Ljubljančani na zaostali tekmi sedmega kola Lige Nova KBM za prvaka pomerili z Rogaško v Rogaški Slatini.

IZJAVI PO TEKMI:

Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
»Čestitke fantom za težko prigarano zmago. V drugem polčasu je bila energija prava, takšna, kot smo jo iskali že v prvih 20 minutah. Na uvodu v tekmo nismo bili pravi, bili smo premehki, poznalo se je, da v treh tednih nismo opravili nobenega pravega treninga. Po glavnem odmoru so fantje pokazali kaj znajo, in dokazali, da z dobro igro v obrambi lahko premagamo vsakega.«

Jaka Blažič, kapetan KK Cedevita Olimpija:
»Škoda, ker smo v zaključku sezone izgubili položaj med najboljšimi štirimi ekipami v Ligi ABA. Enostavno nas je pot v Črni gori in Srbiji izmučila in na tekmo s Cibono nismo prišli sveži in pripravljeni. Tudi sam prevzemam velik del krivde za poraz v Zagrebu. Moramo gledati naprej. Verjamem, da smo v tej sezoni razveselili kar nekaj navijačev, in v tem stilu bomo nadaljevali.«