Utah Jazz speljal zmago Dončiću in druščini

Dallas Mavericks na gostovanju v Utahu niso uspeli zatreti vročega Jazza, ki je tekmo dobil z 112:107 v zadnjih treh minutah tesne končnice. Luka Dončić, ki se je tokrat mučil tako iz prostih metov kot izza črte, je dosegel 25 točk, 6 skokov in sedem asistenc.

Dallas je strelsko žilico s tekme s Portlandom prenesel na gostovanje v Utah in po slabi polovici prve četrtine vodil z 18:8. Svojo sproščenost je kmalu pokazal Luka Dončić, ki je s sijajnim zabijanjem navdušil tudi domače občinstvo. Z Dallasom sta priključek držala Bojan Bogdanovič in Donovan Mitchell, a so si po zaslugi tekočega meta za tri gostje pred drugo četrtino še vedno zagotovili dvomestno prednost (36:25)

Na parket se je Jazz vrnil z več odločnosti in po delnem izidu 11:0 je bil glavni strateg Dallasa Rick Carlisle prisiljen v minuto odmora. Za Teličke je odgovoril razpoloženi Delon Wright, ki je lastnoročno zrežiral 7 zaporednih točk in svoji ekipi vrnil vodstvo.  Ob izenačeni igri z rahlo prednostjo Dallasa so slednji polčas dobili z 58:55.

Drugi del se je nadaljeval v podobnem stilu, Dallas vodstva ni izpustil, dvakrat že povedel za 10, a si izrecnejše prednosti pred zadnjo četrtino ni izboril (84:80). Tri minute pred koncem srečanja je prvo vodstvo na tekmi Utahu zagotovil sijajni Rudy Gobert (96:95) in tesna končnica je bila gotova. Po izmenjavanju minimalnega vodstva obeh ekip je Dončić z lepim polaganjem Dallas odlepil na 104:101, a mu je s trojko nemudoma odgovoril Mitchell. Po zapravljenih prostih metih Wrighta na drugi strani je imel isti košarkar še lepo priložnost za polaganje, a mu je met v zadnjem trenutku blokiral Gobert. V naslednjem napadu je francoski center zabil za vodstvo 106:104, zadnje upanje za zmago Dallsa v gosteh pa je zanetil Tim Hardaway Jr., ki je s trojko v naslednjem napadu Teličke znova potisnil v ospredje.

Na žalost je bilo to tudi zadnje vodstvo Dallasa na tekmi, saj je Hardawayu  z enako mero treh točk vrnil Royce O’Neale. Po dobri obrambi Jazza je Mitchel izsilil še dva prosta, trojko iz obupa pa je v zadnjih sekundah z velike razdalje kasneje zgrešil še Dončić. Domači košarkarji so se veselili zmage, ki so jo praktično ukradli iz rok Dallasa. Ta se bo v noči na torek pomeril z Oklahomo in se skušal oddolžiti za tesen januarski poraz.