2. SKL: Troti po napeti končnici do velike zmage na derbiju

TROTI – ILIRIJA 80:76 (21:25, 22:12, 17:18, 20:21)

V derbiju kroga so Troti doma gostili vročo Ilirijo, ki je pred tem obračunom nanizala šest zaporednih zmag, tokrat pa nastopila brez prvega strelca ekipe, Petarja Vujačića. Obračun v Športnem centru Livada se je začel po željah Ilirije, ki je po košu Alena Malovičiča v 9. minuti srečanja povedla s 17:25. Razlika je sredi druge četrtine znašala že 12 (25:37), sledile pa so izjemne minute Trotov. V zadnjih petih minutah prvega polčasa gostom niso dovolili doseči niti točke, sami pa so jih v tem obdobju dosegli kar 18 in prvi polčas dobili s 43:37. Začetek drugega polčasa je ponovno pripadel Iliriji, ki je po trojki Dejana Milašinovića napravila delni izid 11:3 in ponovno prešla v vodstvo (46:48). Sledile so precej izenačene minute, Troti pa so si v zaključku tretje četrtine priigrali prednost petih točk (60:55). Domači so z boljšo igro nadaljevali tudi v zadnjem delu igre, manj kot dve minuti pred koncem pa so vodili za osem (78:70). Ilirija se ni predala in po dveh zaporednih trojkah Jurija Višnikarja so 39 sekund pred koncem zaostajali le še za dve točki (78:76). Sledil je napeti zaključek obračuna, v katerem so najprej žogo po slabi podaji zapravili Troti, nekaj sekund kasneje pa še Ilirija. 17 sekund pred koncem je za domače oba prosta meta zadel Martin Mežan (80:76), Ilirija pa je v naslednjem napadu ponovno izgubila žogo in tekma je bila odločena. S 16 točkami sta bila prva strelca domačih Črt Ristič in Rok Savič (še devet skokov), 15 pa jih je dodal Martin Mežan. Pri gostih se je z izjemno vsestransko predstavo izkazal Alen Malovčič, ki je tekmo končal pri 21 točkah (met iz igre 8/12), 14 skokih, štirih asistencah ter treh blokadah in pridobljenih žogah, a to ni zadostovalo za nadaljevanje zmagovalnega niza.