Rogaški pripadel sosedski obračun

Tudi po 16 kolu je moštvo iz Podčetrtka še brez zmage. Danes so bili domačini konkurenčni polovico tekme, potem pa je Rogaška na hitro prišla do visoke prednosti in brez težav pripeljala dvoboj do zanesljive zmage.

1. SKL
16. kolo
Sobota, 25. januar

TERME OLIMIA PODČETRTEK : ROGAŠKA 56:87 (17:24, 16:14, 4:23, 19:26)
Terme Olimia Podčetrtek:
Kosič 13, Strnad 17, Ž. Švigelj 3, Zupan 9, Špaleta 10, Sevšek 2, Reberšak 2.
Rogaška: Ferme 13, Fon 15, Washington 10, Miličević 11, Vujasinović 7, Dornik 13, Durnik 16, Čigoja 2.

V prejšnjem kolu so imeli košarkarji iz Podčetrtka strelski mrk v prvi četrtini, ko so proti Šentjurju dosegli le deset točk. Tokrat pa je bilo zanje še slabše v tretji. Do tam so prišli z ugodnim izidom 33:38 po polovici tekme, toda v naslednjih desetih minutah so zmogli le štiri točke. Gostje so takrat s 23 točkami zlahka ušli na neulovljivih 61:37. V zadnjem delu je bil dvoboj spet bolj enakovreden, a so gostje le še vzdrževali in tudi povečali prednost.

Pri gostih, kjer je šest igralcev doseglo dvomestno število točk, je bil najbolj razpoložen Urban Durnik s 16 točkami, eno manj pa je dosegel Miha Fon. Pri domačih pa je bil strelsko najbolj razpoložen Nejc Strnad s 17 točkami.

V naslednjem kolu bo Rogaška 27. januarja gostila Koper Primorsko, košarkarji iz Podčetrtka pa bodo 1. februarja gostili Zlatorog.