Uspešen izlet Ilirije na Obalo

Ljubljanska Ilirija je brez težav opravila z gostovanjem v Portorožu. Košarkarji Ilirije so bili od Portorožanov boljši z 61-93.

Portorožani so tekmo pričeli v postavi Nemanja Ščekić, David Vac, Luka Krmac, Urban Hrovat in Deni Hodžič, Ilirijani pa so na parket poslali Mensuda Julevića, Miho Cerkvenika, Nika Bačvića, Miho Fona in Luko Vončino. Ilirija je hitro prišla do zgodnje pobude in povedla z 0-5 in 2-9. Portorož se je dvakrat približal na dve točki zaostanka, a je Ilirija vsakič znova ušla in prvo četrtino dobila s 14-22. V drugi četrtini je Ilirija povečala svojo rezultatsko prednost. Egor Sytnikov je v 14. minuti tekme svoje moštvo najprej popeljal do 10 točk naskoka (19-29), V nadaljevanju je na sceno stopil Niko Bačvić, ki je z zadel 9 zaporednih točk za Ilirijo, ki je tako povedla že z 21-39. Prvi polčas se je končal z izidom 33-46 v korist gostov.

V tretji četrtini so Ljubljančani zaigrali še nekoliko bolje. V prvih petih minutah so gostje na krilih Bačvića, ki je bil razpoložen v vseh elementih igra, povedli že s 40-63. V nadaljevanju četrtine so njegovi soigralci zgolj zadržali vodstvo in izid 48-71 je Iliriji predstavljal zadosten kapital, da so v zadnji četrtini zgolj še potrdili zmago. Pri Iliriji je bil najbolj viden posameznik Bačvić, ki je 20 točkam dodal tudi 5 skokov in 5 asistenc. Najbolji primorski strelec je bil Deni Hodžič z 21 točkami, Nemanja Ščekić pa je dosegel 12 točk in 11 skokov.

KK PORTOROŽ : KK ILIRIJA 61 : 93