Troti proti Litije do prve stotice v sezoni

Ekipa Žoltastih Trotov je na domačem terenu povsem razbila moštvo Litije in slavila končno zmago s 103-66.

V prvi četrtini še ni bilo slutiti, da bodo Troti na srečanju prikazali tako dominantno predstavo. Prvi koš na tekmi je z metom za dve točki dosegel Jure Prus, v nadaljevanju pa je prvo vodstvo gostov s trojko priboril Luka Novak. Nato smo lahko spremljali izenačeno prvo četrtino, ki so jo troti dobili z razliko treh točk (23-20). V drugi četrtini je že sledila ofenziva domačih. V uvodnih dveh minutah četrtine so dosegli kar 8 točk in gostom dopustili zgolj 2. Njihova prednost je v zadnji minuti narasla na 50-32, rezultat polčasa pa je z dvema zadetima prostima metoma postavil Jaka Stembergar in tako nekoliko omilil zaostanek (50-34).

V drugem polčasu so Novomeščani zgolj nadaljevali delo iz prvega. Tretjo četrtino so sicer dobili zgolj za točko, so pa v zadnji uprizorili pravo simultanko, saj so jo dobili s skupnim izidom 31-12 in tako potrdili še deveto letošnjo zmago. Najboljši strelec Trotov je bil Domen Janc s 16 točkami in 6 asistencami, najboljši Litijan pa je bil Jaka Stemberger z 22 točkami in 8 skoki.

ŽOLTASTI TROTI : KK LITIJA 103 : 66