Troti povsem nadigrali Postojno

Žoltasti Troti so v Postojni prišli še do druge zmage v sezoni in domačemu moštvu prizadejali visok prvi poraz.

Dolenjci so se v Postojni odlično znašli, saj so domačo ekipo nadigrali v vseh delih srečanja. Troti s v tekmo vstopili v postavi Luka Nikolič, Jaka Klobučar, Jakob Strel, Črt Ristič in Domen Janc, Postojnčani pa v zasedbi Žiga Erčulj, Gašper Jordan Rojko, Enej Miklavčič, Matej Janežič in Sebastjan Borse. Za igralca tekme gre izpostaviti komaj 17-letnega Klobučarja, ki je dosegel 25 točk in kar 16 skokov.

Prvo četrtino so Troti dobili s 15-23, vodstvo pa pa so še nadgradili v drugi četrtini, ki so jo dobili z 28-45. V drugem polčasu so bili Troti še dominantnejši, saj so v vsaki četrtini še povišali prednost, semafor pa je ob zaključni sireni kazal 52-91.

Poleg izjemnega Klobučarja gre pri Trotih izpostaviti še Janca in Rističa, ki sta dodala vsak po 13 točk. Pri Postojni se je najbolj izkazal Jordan Rojko, ki mu je z 18 točkami in 11 skoki uspel dvojni dvojček.