Portorož ostaja stoprocenten, Branik doživel prvi poraz

V Portorožu smo spremljali obračun dveh še neporaženih moštev. Dvoboj je pripadel domačemu Portorožu, ki je tako Braniku prizadejal prvi poraz po vrnitvi v 2. SKL.

Košarkarji Portoroža so počasi lomili goste s Štajerske. Prva četrtina se je končala z izenačenim rezultatom (21-21), druga pa je s točko prednosti pripadala domačim (19-18). So pa Primorci v drugem polčasu nekoliko stopili na plin. Pomembno vlogo je ob koncu tretje četrtine odigral Nemanja Šćekić, ki je v igro vstopil ob izidu 58-56, nato pa zadel tri zaporedna polaganja in poskrbel, da je Portorož pred zadnjo četrtino vodil s 64-56.

V zadnji četrtini so gostitelji zgolj zadrževali prednost in na koncu slavili s 83-71. Igralec tekme je bil s 27 točkami Andraž Rogelja, ki je temu dodal še 4 skoke in 6 asistenc. Največ točk za Branik je dosegel Salih Nuhanović (18), zgolj en skok pa mu je zmanjkal do dvojnega dvojčka.