Jan Močnik s tremi trojkami v zadnji minuti odločil primorski obračun

V Sežani sta se na tekmi tretjega kola 2. SKL pomerila domača Mesarija Prunk Sežana in Gorica. Spremljali smo pravo dramo, ki jo je s trojko v zadnji sekundi v korist Gorice odločil Jan Močnik.

Primorski derbi v nobenem pogledu ni razočaral. Oba tekmeca sta bila povsem izenačena v vseh štirih četrtinah. Pri Sežani je bil znova izredno razpoložen Aljaž Stopar, ki je letos dosega povprečje skoraj 33 točk na tekmo, tokrat se je ustavil pri 29 točkah, ki jim je dodal še 14 skokov. A tudi to ni bilo dovolj za še bolj razpoloženega Jana Močnika, ki je v zadnji minuti s simultanko odločil tekmo. 33-letnik, ki si je v preteklosti kruh že služil v dresu Union Olimpije je zbral kar 31 točk in 8 skokov.

Prva četrtina je po zadeti trojki Alena Mevle pripadla domačim (20-18), v drugi pa sta bili obe moštvi še vedno povsem skupaj (38-37). Čeprav so v 8. minuti tretje četrtine Sežančani pobegnili za 8 točk, pa je Gorica ujela priključek in v zadnjo četrtino sta obe ekipi vstopili povsem poravnani (58-58). Sežančani in Goričani so bili poravnani tudi v zadnji četrtini, nato pa se je slabih 30 sekund do konca tekme začel šov Jana Močnika. Močnik je najprej s trojko znižal na 81-80, potem ko je Matic Pristopnik na drugi strani zadel oba prosta meta, pa je izenačil na 83-83. 5 sekund pred konce je za Sežano polaganje zadel Žiga Šturm in kazalo je že, da bo zmaga ostala doma. S tem pa se ni strinjan Močnik, ki mu je v zadnji sekundi uspela nova trojka in tako zmaga je tako odšla v Novo Gorico (85-86).