Troti nadaljujejo z zmagovito formo

Žoltasti Troti nadaljujejo z zmagovito formo, ki jo prikazujejo že celotno sezono letošnje 2. SKL, če odštejemo septembrski tesen poraz proti Portorožu v prvem krogu. Novomeščani so proti Sežani prišli še do devete letošnje zmage in tako še vedno ostajajo sami na vrhu lestvice. Sežana je doživela šesti letošnji poraz.

Troti so si prednost priigrali že v prvi četrtini. V prvih treh minutah je Sežana držala korak z Dolenjci, nato pa so slednji že nekoliko pobegnili. Najprej jim je pri izidu 9-8 uspel delni izid s 5-0, po katerem so povedli s 14-8, v 7. minuti pa so so trojko Jureta Prusa povedli z 19-10. 9 točk je znašala tudi prednost Trotov ob koncu četrtine, saj ja ob Jošt Flerin 8 sekund pred iztekom Sežano približal na 23-14.  V drugi četrtini so gostitelji dominirali in večkrat vodili tudi z več kot deset točkami prednosti. Sežančani so se nekajkrat uspeli približati, a so domači vedno znova ostali dovolj zbrani, da nasprotnikov niso spustili bližje. Troti so si do polčasa nato priigrali občutnejšo prednosti, ki jo se s trojko 2 sekundi pred zvokom sirene še povečal Luka Nikolič (44-31).

Takoj ob uvodu v tretjo četrtino je domačim uspel delni izid 9-0 s katerim so povedli z 22 točkami prednosti (53-31). Serijo gostiteljev je s trojko šele v tretji minuti prekinil Matic Pristopnik. Gostje so v nadaljevanju zaigrali bolje in nekoliko zmanjšali prednost Trotov, ki je tako ob vstopu v zadnjo četrtino znašala 60-46. V zadnji četrtini so Sežančani neuspešno lovili Trote, a njihove zmage nikoli resno ogrozili. V zadnji minuti so sicer vendarle znova prišli do meje 10 točk razlike, a veliko prepozno. Žoltasti Troti so tako prišli do zmage s 75-65.

Troti so si lep0 porazdelili strelski izkupiček. 15 točk je dosegel Jaka Klobučar, 13 točk in 11 skokov je dodal izkušeni Smiljan Pavič, s 13 točkami pa je tekmo zaključil tudi Črt Ristič. Najboljši posameznik Sežani je bil Jošt Flerin z 20 točkami in 12 skoki.

KK Žoltasti Troti: KK Mesarija Prunk Sežana 75 : 65