Ljubljanski derbi prepričljivo dobila Ilirija

V ŠD OŠ Vižmarje-Brod smo bili priča derbiju med Ljubljano in Ilirijo. Srečanje so z 69-93 prepričljivo dobili slednji.

V prvi četrtini smo spremljali precej izenačeno košarko. Najprej je pobudo prevzela Ljubljana, ki je srečanje odprla s trojko Jana Mačka. Košarkarji Ljubljane so v 4. minuti povedli s 5 točkami razlike (11-6) potem, ko je Žan Đogić zadel oba prosta meta. Po izenačenju na 14 so domači znova nekoliko ušli, tokrat na 20-14, so pa košarkarji Ilirije do konca četrtine znižali na 20-17. Druga četrtina je potekala v znamenju Ilirije. Slednji so si po izenačenem začetku vendarle priigrali višjo prednost in v 19. minuti po trojki Petra Vukoviča ušli na +10 (28-38). Ilirijani so prvi polčas dobili z rezultatom 35-43.

Drugi polčas so košarkarji Ilirije začeli udarno, s serijo 9-0 in tako po trojki Mihe Cerkvenika povedli s 35-52. Ilirija je narekovala tempo in se nekaj časa spogledovala z 20 točkami naskoka, ta podvig pa jim je uspel v 27. minuti, po dveh točkah Egorja Sytnikova (45-65). Gostje so tretjo četrtino dobili s 55-72 in tako v zadnjo četrtino vstopili z visoko prednostjo. V tem delu igre Ljubljana ni imela možnosti proti razigrani Iliriji, ki je tako v zaključku vodstvo še povečala in slavila s 24 točkami prednosti (69-93).

Miha Cerkvenik je v vrstah Ilirije zbral 21 točk in 12 skokov, 18 jih je dodal Egor Sytnikov. Lep dosežek je uspel tudi Niku Bačviću, ki je 15 točkam dodal tudi 9 asistenc. Najboljši strelec gostiteljev je bil Maček s 13 točkami, po 12 sta jih dosegla Martin Bajc in Žan Đogić.

KK Ljubljana : KK Ilirija 69 : 93