Tratnik vrnil Slovan na vrh lige

Minuli vikend se je odvijal 14. krog 2. slovenske lige, v katerem so bile prestavljene vse tekme z izjemo dveh. Kljub temu smo bili priča neverjetnim individualnim predstavam. Najprej je Uroš Zadnik s trojnim dvojčkom poskrbel za zmago Litije. Nato je sledil še šov Igorja Tratnika, ki je bil povsem neustavljiv proti Ljubljani, ter z efektivnostjo 50 izenačil rekord sezone.

Prva tekma 14. kroga se je pričela v soboto ob pol četrti uri v dvorani OŠ Vižmarje-Brod. Pod Šmarno goro je ekipa VBO Ljubljane gostila KK Litija. Gostje so v srečanje stopili bolj zbrano, ter prvo četrtino dobili z izidom 19:25. Vendar se domačini, bivši Pingvini, niso predali in v drugi četrtini uspeli izničiti prednost Litije. Zadnji polčas se je začel z rezultatom 38:38. V njem pa so bili uspešnejši gostje in si tako v tesnem srečanju zagotovili zmago z rezultatom 76:81. Pri domačinih je bil z 19 točkami najuspešnejši Miha Fon. Neverjetnih 13 podaj za Ljubljano je prispeval tudi 19-letni Jon Zorko. Še dve asistenci več pa je za Litijo dosegel, sicer prvi podajalec 2.lige Uroš Zadnik. Svojim podajam je dodal tudi 10 skokov in 15 točk, ter tako vknjižil svoj prvi trojni dvojček sezone. Pri gostih je s 23 točkami bil razigran tudi Dragan Pušič.

Tudi drugo srečanje kroga je potekalo v Ljubljani. Na Kodeljevem je domači Slovan gostil Brinox Medvode. Ljubljančani so na čelu z Igorjem Tratnikom skozi celotno srečanje kazali premoč. Prvi strelec 2. skl se je ob koncu srečanja ustavil pri 32 točkah, 18 skokih in 4 podajah. To pa je bilo v kombinaciji z odličnim metom dovolj za valorizacijo 50. S čemer je izenačil rekord sezone, katerega je ravno on postavil že v prvem krogu sezone. Ob zmagi z rezultatom 82:57 je prvič za Slovan nastopil tudi mladi Svit Rogelja. V svojem debiju je dosegel 3 točke, 4 podaje, ter ukradel 2 žogi. Pri gostih je bil v napadu s 14 točkami najbolj razigran Jakob Jesih.