Nov trojni dvojček slovenskega asa

Sinoči so košarkarji Dallas Mavericksov v American Airlines Centru gostili grome iz sosednje zvezdne države Oklahoma. Pri domačinih je bil ponovno najbolj razigran naš reprezentant Luka Dončič. Ob zmagi je vpisal že svoj 41. trojni dvojček kariere.

V srečanje so bolje vstopili Telički iz zvezdne države Texas, ter prvo četrtino dobili z izidom 24:33. Tudi v nadaljevanju prvega polčasa so domačini ohranili dobro igro in na premor odšli z 11 točkami prednosti.

V drugem polčasu so se prebudili tudi gostje, ter se povsem približali. Vendar pa so v akciji za zmago bili neuspešni. Tako so košarkarji Dallasa po ukradeni žogi Hardawaya Jr. v napeti končnici prišli do zmage z rezultatom 102:104. Pri gostih je s 34 točkami bil najbolj uspešen Shai Gilgeous-Alexander.

Domačini so si delo v napadu odlično razdelili. Kar 6 košarkarjev je doseglo dvo-mestno število točk. Prednjačil je Dončić, ki je v dobrih 38 minutah igre dosegel 20 točk, 11 skokov, 12 podaj, 3 ukradene žoge in 3 blokade.