Šiško prvi podajalec ob zmagi Bayerna

Včeraj je na domačini tekmi v dvorani Audi Dome Bayern München ugnal Telekom Baskets Bonn. Pri zmagi se je izkazal tudi naš reprezentant Žan Mark Šiško.

Tekma 17. kola košarkarske Bundeslige med Bayernom in Baskets Bonnom se je začela v korist gostov. Prvo četrtino so dobili z rezultatom 20:21. Vendar so domačini takoj v nadaljevanju pokazali svojo moč, ter dobili vse tri naslednje četrtine. Tekmo so na koncu zmagali z izidom 100:81 in si zagotovili prvo mesto v ligi, proti sedaj drugo uvrščenemu Bonnu.

Pri gostih se je najbolje odrezal Jackson-Cartwright, ki je dosegel 30 točk in 5 podaj. V ekipi Bayerna je bil najbolj razpoložen 201cm visoki krilni center Deshaun Thomas. V 29-ih minutah je dosegel 18 točk, 3 skoke in 5 asistenc. Izvrstno je odigral tudi 24-letni Slovenec Žan Mark Šiško, ki je k zmagi prispeval 12 točk in bil s 7 podajami prvi asistent tekme.

Šiško v letošnji sezoni košarkarske Bundeslige v povprečju dosega 4.6 točk, 2.8 skoka in 4.2 podaje na srečanje. S tem je tudi prvi podajalec nemške ekipe.