Tesna zmaga Šenčurja, Helios prepričjiv proti Zlatorogu

Košarkarji Helios Suns so pred domačimi gledalci zanesljivo premagali Zlatorog, derbi v Šenčurju pa so po hudem boju le dobili košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčur.

1. SKL

9. kolo

Sobota, 30. november ob 19.00

HELIOS SUNS : ZLATOROG LAŠKO 98:81 (18:20, 33:27, 30:14, 17:20)
Helios Suns: Konjević 9, Radovčić 18, Prepelič 1, Pelko 15, Oman 8, Mahkovic 25, Florveus 16, Strel 6.
Zlatorog: Kellner 3, Grdadolnik 8, Joseph 30, Bjeletić 23, Šlutej 6, Grušovnik 11.

Za Domžalčane je to sedma zmaga na zadnjih osmih tekmah v državnem prvenstvu in v regionalni ligi, kar pomeni, da so novembra izgubili le eno srečanje (Borac). V 1. SKL so nazadnje izgubili 28. oktobra doma proti vodilni Koper Primorski. Zlatorog na drugi strani je doživel šesti poraz v osmih nastopih in je še naprej brez uspeha v gosteh.

Gledalci v Domžalah so za plačano vstopnico videli dva povsem različna polčasa. V prvem bled Helios Suns in odličen Zlatorog, ki je imel dvakrat po devet točk prednosti (20:29, 31:40), v drugem pa učinkovito domačo zasedbo in nemočne goste. Helios Suns je vprašanje o zmagovalcu rešil v točno desetih minutah. V zaključku prvega polčasa je z delnim izidom 13:2 obrnil potek srečanja, v prvih šestih minutah nadaljevanja pa je pobegnil na 68:52.

Blaž Mahkovic je dosegel 25 točk (met iz igre 8:12) ter zbral po pet skokov in podaj (indeks 32), 18 točk in sedem podaj je prispeval Krešimir Radovčić, šestnajst jih je ob stoodstotnem metu zbral John Richard Florveus (7 skokov), petnajst pa Jure Pelko (8 podaj). Pri gostih sta bila razred zase Kaleb Alejandro Joseph (30 točk) in Dragan Bjeletić (23 točk, 13 skokov).

Laščani bodo tekmo desetega kola odigrali 4. decembra, in sicer doma proti Koper Primorski, Domžalčani pa bodo 7. decembra gostovali v Šenčurju.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov:
“Enostavno nas je v prvem polčasu presenetilo preveč odprtih metov, ki jih nismo uspeli zadeti. Ko je met stekel, tako kot smo v domači dvorani navajeni, je šla tekma v pravo smer. Čestitam fantom za zmago, čestitke pa tudi Zlatorogu za dobro igro.”

Robi Ribežl, trener Zlatoroga:
“Odigrali smo zelo dober prvi polčas, držali smo se dogovorov. V drugem delu smo napravili preveč neizsiljenih napak ter dovolili domačinom, da se razigrajo. Čestitke Domžalčanom za zmago.”

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : HOPSI POLZELA 92:90 (22:27, 19:23, 26:21, 25:19)
GGD Šenčur: Bubnić 20, Novak 2, Rojc 10, Murić 1, Popadić 20, Martinčič 3, Brkić 10, Pavić 15, Jurček 8, Zadnik 3.
Hopsi Polzela: Collins 10, Morina 11, Dragan 4, Čebular 9, Vašl 7, Fowler 9, Atanacković 17, Vasilić 23.

Čeprav so ob koncu prvega polčasa vodili že s šestnajstimi točkami prednosti, košarkarji Hopsov tudi po devetem krogu ostajajo brez zmage v gosteh. Gorenjska gradbena družba Senčur je v drugem polčasu kljub odsotnosti prvega strelca lige Dina Murića, ki si je v četrtek na treningu poškodoval gleženj, naredila preobrat in se v dramatični končnici dokopala do četrte zmage, prve od začetka novembra. V prvem polčasu so bili Polzeljani nesporni gospodarji parketa. Podatek, da so domači vodili le po uvodnem košu Dražena Bubnića, nato pa zaostajali že s 34:50, zgovorno priča o razmerju moči.

A očitno je goste visoko vodstvo uspevalo. Domači so se nadaljevanja lotili veliko bolj energično, glavno besedo v napadu pa sta imela Dražen Bubnić (20 točk, 5 skokov, 4 podaje) in Marko Popadić (20 točk, trojke 5:6, 5 podaj), ki sta v drugem polčasu skupaj dosegla 30 od 51 točk GGD Šenčurja.

V 33. minuti so domači povedli s 74:73, tri minute pozneje pa so imeli že 88:77. A drami v zaključku se niso izognili. Hopsi so slabi dve minuti pred koncem po zaslugi Milojka Vasilića (23 točk, met iz igre 9:10, 6 skokov) izenačili na 88:88, v končnici pa je Šenčur uveljavil izkušnje in skozi šivankino uho prišel do dveh točk.

Za Gorenjce je bila to druga od štirih tekem v nizu pred domačimi gledalci – 7. 12. bodo gostili Helios Suns, Polzeljani pa bodo tudi v naslednjem kolu gostovali, in sicer v Šentjurju (7. 12.).

Konstantin Subotič, trener Gorenjske gradbene družbe Šenčur:
“V prvem polčasu nismo našli rešitve za njihovo igro. Hopsi so odlično napadali z vseh položajev. Po odmoru smo se dogovorili, da obrambo dvignemo na višji nivo, in to se je tudi zgodilo. Pridobili smo na zanesljivosti in se zato v napadu precej bolje odločali. Vsa čast ekipi. Fantje so pokazali veliko želje in energije, pa tudi naši navijači so bili naš šesti igralec. Hopsi so imeli smolo, saj se je v drugem polčasu poškodoval Collins, mi pa tudi nismo bili v popolni postavi. Čestitke fantom.”