2.SKL: Redko viden trojni dvojček Mežana, Požin veliki junak Hrastnika

LJUBLJANA – PVC NAGODE POSTOJNA 62:86 (24:23, 11:17, 15:18, 12:28)

Postonjčani so v Ljubljano prišli na krilih visoke zmage proti Portorožu. Tekmo so boljše začeli domači, ki so po trojki Jakoba Stražarja povedli s 15:9. Favorizirani gostje so v nadaljevanju dvignili nivo igre in po košu Erika Kralja prvo četrtino zaključili z minimalnim zaostankom (24:23). Po izenačenih prvih petih minutah druge četrtine je pričela do izraza prihajati individualna kvaliteta gostov, ki so prvi polčas dobili za pet točk (35:40). Domači so se dobro upirali tudi v tretji četrtini, v zaključku tega dela igre pa si je Postojna le uspela prvič na srečanju priigrati dvomestno prednost (48:58). Razlika je v zadnjih desetih minutah le še naraščala, gostje pa so tekmo po dobri borbi mladeničev Ljubljane zanesljivo pripeljali do konca. Odlično predstavo v vrstah Postojne je prikazal Klemen Muha, ki je zbral 25 točk in osem skokov, pod košem pa je dominiral Gregor Jakhel Kolarevič z 17 točkami in 14 skoki. Prvi strelec domačih je bil Žiga Grobovšek s 15 točkami, David Križanič pa je dodal 10 točk in 13 skokov.

TROTI – PARKLJI 84:77 (15:19, 21:23, 24:16, 24:19)

Izjemno oslabljeni Troti, ki so tokrat nastopili brez izkušenega dvojca Krivec-Ristič so v domači dvorani Livada gostili ranjene Parklje, ki so v preteklem krogu nesrečno izgubili proti Iliriji. Tekmo so boljše odprli gostje, ki so po košu Igorja Tratnika povedli s 6:12. Troti so nato napravili mini serijo 7:0 in znova prevzeli vodstvo. Podobno izenačen obračun in izmenjavanje v vodstvu smo lahko spremljali vse do zaključka prvega polčasa, ko so si Parklji znova priigrali nekoliko višjo prednost in na odmor odšli s prednostjo šestih točk (36:42). Gostje so še v 27. minuti srečanja vodili s prednostjo devetih točk (47:56), nato pa je sledil delni izid Trotov 13:2 in pred zadnjimi desetimi minutami so Novomeščani že vodili (60:58). Po trojki Simona Gorenca so prednost na začetku zadnje četrtine hitro povišali na sedem točk (65:58). Parklji so dobri dve minuti pred koncem zaostajali le za pet točk, a sta nato napada uspešno zaključila Rok Savič in Martin Mežan, tako da je zmaga ostala doma. Junaki v vrstah domačih so bili Martin Mežan, ki je zabeležil za slovenske razmere redek trojni dvojček (11 točk, 13 skokov in 10 asistenc), Rok Savič s 23 točkami in Jure Prus, ki je 22 točkam dodal še sedem asistenc. Pri gostih, ki so bili ponovno blizu zmage je Igor Tratnik zbral 16 točk in 11 skokov, Boris Jeršin pa je nasul 22 točk.

LTH CASTINGS – TRIGLAV 59:79 (16:27, 18:17, 11:17, 14:18)

Kranjčani so odlično pričeli gostovanje v neugodni Škofji Loki in po prvih desetih minutah igre vodili za 11 točk (16:27). Domači so v nadaljevanju na terenu vzpostavili ravnotežje, do odmora pa jim je uspelo zaostanek zmanjšati na deset točk (34:44). Triglav je boljše odprl tudi drugi polčas in po mini seriji Jana Bešterja ter Marka Pajića hitro povedel že z 19 točkami razlike (37:56). Gostje so pred zadnjo četrtini vodili za 16 točk, razliko pa so vse do konca srečanja zanesljivo držali krepko nad deset točk in se na koncu zasluženo veselili nove zmage. Prvi strelec gostov je bil odlični Marko Pajić, ki je 28 točkam dodal še 10 skokov, dvojnega dvojčka pa je dosegel tudi Gaber Ožegovič s 12 točkami in 13 skoki. Pri domačih, ki so bili nocoj precej daleč od uspeha je 15 točk dosegel Luka Grum, 12 pa jih je dodal Jernej Andolšek Heine.

CELJE – MESARIJA PRUNK SEŽANA 62:97 (16:21, 13:22, 15:28, 18:26)

Derbi v Celju so boljše začeli gostje, ki so po trojki Nika Bačviča povedli s 2:7, prvo četrtino pa dobili s 16:21. Tudi v nadaljevanju prvega polčasa so varovanci Teddya Delača igrali dobro v obrambi in si do odmora priigrali prednost 14 točk (29:43). Sežančani so atomsko začeli tudi drugi polčas in po trojki Aljaža Stoparja že v 22. minuti srečanja prvič povedli za 20 točk (33:53). Razliko so gostje do konca četrtine uspeli povišati na 27 točk, s čimer so razblinili vse dvome o končnem zmagovalcu. V zadnjih desetih minutah tekme so več priložnosti za igro na obeh straneh dobili tudi rezervisti, Sežančani pa so polni motivacije po prvem porazu v prejšnjem krogu razliko le še povečevali in na koncu slavili s kar 35 točkami razlike. Pri Celjanih, pri katerih je tokrat zatajil predvsem met za tri točke (2/18), je 17 točk dosegel Nejc Buda. Gostje so si precej enakomerno razdelili dosežene točke, najboljša strelca pa sta bila visoka igralca Timothy Cole (20 točk) in Adrian Jogan z 19-timi.

PORTOROŽ – HRASTNIK 85:86 (27:21, 18:21, 12:25, 28:19)

Portorož je v zadnjem srečanju devetega kroga 2.SKL gostil vroči Hrastnik, ki je po uvodnih dveh porazih našel formo in le enkrat izgubil na zadnjih šestih srečanjih. Zaradi poškodb pri Portorožu znova nista zaigrala Nejc Zupan in Aleksa Kojadinović. Po boljšem začetku Hrastnika so domači prvo četrtino na krilih Alena Katonarja in Luke Rožanca zaključili z delnim izidom 14:2 in povedli s šestimi točkami razlike (27:21). Portorož je po košu in še zadetem prostem metu zaradi osebne napake Žige Bahorja v 16. minuti srečanja povedel za 12 točk (42:30), toda gostje so se vrnili v igro in rezultat do polčasa znižali le na tri točke zaostanka (45:42). Hrastnik je v tretji četrtini odlično igral v obrambi in si po polaganju Dejan Bunčiča pred zadnjo četrtino priigral 10 točk prednosti (57:67). Gostje so še dobre štiri minute pred koncem vodili za deset točk, domači pa so z agresivno igro v obrambi to razliko v dveh minutah igre uspeli izničiti in izid ponovno izenačiti (78:78). Sledila je napeta končnica, ki se je razpletla v zadnjem napadu. 42 sekund pred koncem srečanja je Luka Rožanc zadel za vodstvo Portoroža s 83:82. Adin Kavgić je v naslednjem napadu storil osebno napako nad Dejanom Bunčičem, ki pa je zadel le en prosti met (83:83). V naslednjem napadu je bil na črti prostih metov dvakrat uspešen Sebastjan Borse in domače povedel v vodstvo za dve točki (85:83). S takšnim rezultatom se ni strinjal Klemen Požin, ki je v zadnjem napadu prevzel odgovornost v svoje roke in zadel odločilno trojko za zmago. Pri domačih je 23 točk in 10 skokov dosegel Alen Katonar, 20 točk, pet skokov in štiri asistence pa je dodal Luka Rožanc. Glavni junak gostov Klemen Požin je dosegel 24 točk, ob tem pa je bilo nad njim storjenih še osem osebnih napak, 19 točk za šesto letošnjo zmago Hrastnika pa je dodal Matic Babič.