Suvereni zmagi Krke in Cedevite Olimpije

Ljubljana – V Ligi za prvaka je sta bili danes na sporedu dve tekmi 9. kola drugega dela Lige Nova KBM. V Novem mestu so bili domačini suvereni, v Podčetrtku pa domača zasedba tudi ni mogla konkurirati najmočnejši zasedbi Cedevite Olimpije. S tekmama v Ligi za obstanek se bo v soboto, 24. aprila, 9. kolo zaključilo, takrat pa bodo odigrane tudi tekme 10. kola v Ligi za prvaka.

LIGA NOVA KBM, 2. DEL TEKMOVANJA
9. kolo – Liga za prvaka
Četrtek, 22. aprila
KRKA : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 84:70 (28:18, 15:20, 23:12, 18:20)
Krka: Stergar 9, Stipčević 21, Vrabac 14, Barič 1, Kosi 2, Škedelj 4, Škifić 10, Lapornik 10, Rebec 2, Vučetić 11.
Gorenjska gradbena družba Šenčur: H. Rizvić 8, Bubnić 4, Novak 9, Rojc 3, Martinčič 16, Fifolt 13, Kralj 6, Tešić 9, Strmčnik 2.
Krka je zanesljivo prišla do pete zmage v Ligi Nova KBM za prvaka in si tako zagotovila eno od prvih štirih mest pred četrtfinalom na dve zmagi, ki prinaša prednost domače dvorane. V dvorani Leon Štukelj so nadigrali Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur s 84:70. Novomeščani, ki so prepričljivo dobili skok (46:32), zadeli 13 trojk proti trem gostov, a ob tem izgubili tudi 19 žog, so vprašanje zmagovalca rešili v drugi polovici tretje četrtine. Pred zadnjimi desetimi minutami so imeli 16 točk naskoka, ki so ga zlahka zadržali, saj sta pri Gorenjcih znova manjkala glavna strelca Dino Murić in Ramo Rizvić.
Z 21 točkami in petimi trojkami iz devetih poskusov je pri Krki izstopal Rok Stipčević, Adin Vrabac jih je dodal 14 (6 izgubljenih žog), na drugi strani pa sta do dvomestnih številk prišla le Nejc Martinčič (16 točk) in Žiga Fifolt (13).

Krko že čez dva dni čaka velik slovenski derbi s Cedevito Olimpijo v Stožicah, Gorenjska gradbena družba Šenčur pa bo 26. aprila gostil Helios Suns.

TERME OLIMIA PODČETRTEK : CEDEVITA OLIMPIJA 57:73 (22:15, 14:26, 11:17, 10:15)
Terme Olimia Podčetrtek: Strnad 20, F. Škorjanc 2, Ž. Švigelj 6, G. Škorjanc 6, Maček 12, Cerkovnik 5, Vasilić 6.
Cedevita Olimpija: Radović 7, Perry 3, Hopkins 13, Duščak 8, Murić 9, Blažič 4, Brown 6, Jones 11, Dimec 6, Marinković 6.
Cedevita Olimpija je v Podčetrtek prišla z najmočnejšo zasedbo in suvereno zabeležila peto zmago ter si pred zadnjima dvema tekmama lige Nova KBM zagotovila zgornjo polovico razpredelnice pred četrtfinalom. Čeprav je trener Jurica Golemac tekmo začel s tremi najmlajšimi člani – Rok Radovič, Dan Duščak, Luka Ščuka in jim namenil tudi najvišjo minutažo, oslabljena zasedba Term Olimia Podčetrtka ni bila kos nalogi. Brez Sima Atanackovića in Sandija Čebularja so bili Ljubljančani v zadnjih treh četrtinah prepričljivo boljši z 58:35.
Nejc Strnad je za domače zadel šest trojk in dosegel 20 točk, pri gostih pa ni bilo izstopajočega posameznika, saj je trener Jurica Golemac enakomerno razdelil igralni čas igralcev.
Terme Olimia imajo do konca drugega dela še tri tekme, najprej z Rogaško v gosteh ter nato doma s Helios Suns in Gorenjsko gradbeno družbo Šenčurjem Cedevita Olimpija pa bo 24. aprila gostila Krko, v zaostali tekmi 7. kola pa bo nastopila v Rogaški Slatini.