Ljubljana z zmago tudi z gostovanja

Na zaostali tekmi 6. kroga druge slovenske košarkarske lige sta se v četrtek zvečer v dvorani Lukna ob slovitem Ljudskem vrtu pomerila domači Branik in Ljubljana. Po izenačenem začetku tekme so si prvo nekoliko višjo prednost priigrali domači košarkarji, ki so po seriji 14:3 v osmi minuti prvič povedli z dvomestno prednostjo (24:14). Minute, ki so temu sledile so bile nato popolnoma v znamenju Ljubljane, ki je že na začetku druge četrtine ponovno izenačila. Vse do polčasa je minimalno razliko ponovno držal Branik, Žan Đogić pa je z metom za dve točki vendarle poskrbel, da sta moštvi na odmor odšli poravnani na 42.

Izid je bil izenačen tudi v 26. minuti (52:52), temu pa so sledile črne minute Mariborčanov, ki so po seriji gostov 24:8, v 35. minuti že zaostajali za velikih 16 točk (60:76). Ko se je že zdelo, da je vse odločeno, se je Branik ekspresno vrnil v igro in 40 sekund pred koncem zaostanek znižal le še na pet točk. Ljubljančani so bili v zadnji minuti zelo nezbrani na črti prostih metov, a domači tega niso znali izkoristiti in zmaga je vendarle odšla v prestolnico.

Prvi strelec gostov je bil z 22 točkami Martin Bajc, 15 točk in 10 skokov pa je dodal 18-letni David Križanič. Glavni akter v napadu Branik je bil prav tako 18-letni Jakob Gajšek, ki se je ustavil pri 21 točkah, dvojni dvojček pa je zabeležil Igor Struger (10 točk, 12 skokov).

AKK Branik – Ljubljana 75:81 (26:19, 16:23, 14:21, 19:18)