Dvoboj zgornjega dela lestvice pripadel Postojni

V Postojni sta se ob 17.15 pomerili moštvi KD Postojne in KK Portorož. Prvouvrščena Postojna se je veselila še sedme zmage v 2. SKL. Portorožane je ugnala z 71-50.

Po začetnem vodstvu Portoroža je Postojna hitro prevzela pobudo. V tretji minuti so Postojnčani s polaganjem Gašperja Jordana Rojka zadeli za 7-4 in nato še povečevali svojo prednost v prvi četrtini. Na prvi odmor so tako odšli s prednostjo 18-9, svoje vodstvo pa so v drugi četrtini še povečevali. Rezultat polčasa je z dvema zadetima prostima metoma postavil Sebastjan Borse (34-17) in tako svojemu moštvu priigral prednost s 17 točkami razlike.

Podoben scenarij smo spremljali tudi v tretji četrtini, ko so se gostitelji približali meji dvajsetih točk prednosti in postalo je jasno, da bo pri vodstvu 49-31, za kolikor je vodila Postojna ob začetku četrtine, potreben čudež za povratek Portoroža. Ta se ni zgodil in gostje z Obale so klonili z 21 točkami razlike. Portorož je tako doživel šele drugi letošnji poraz.

Strelsko najbolj razpoložen košarkar Postojne je bil Jordan Rojko z 19 točkami, 9 skoki in 2 asistencama, Matija Radanovič je dosegel 14 točk, Sebastjan Borse pa 13. Pri Portorožu je izstopal Nemanja Ščekić s 17 točkami in kar 15 skoki, 14 točke je dodal Deni Hodžič. Gostom se je močno poznala odsotnost Andraža Rogelje, ki je sicer drugi strelec 2. SKL.

KD POSTOJNA : KK PORTOROŽ 71 : 50