Škofjeločani zaenkrat še ne poznajo poraza

Košarkarji LTH Castingsa so bili v Medvodah uspešnejši od domačinov, ki so bili rezultatsko uspešnejši edinole v zadnji četrtini.

Škofjeločani v tej sezoni še ne poznajo poraza, saj so do sedaj že porazili Gorico, Ljubljano in v soboto tudi Medvode. Da bo to tekma, ki bo potekala po notah gostov, je bilo nakazano že v prvi četrtini, ki jo je LTH Castings dobil z 8-16, Škofjeločani pa se tu niso ustavili. V drugi četrtini se je njihova prednost dvignila že tudi nad 10 točk. Po trojki Erika Kralja za 22-35 so gostje postavili svojo najvišjo prednost, izid polčasa pa je postavil veteran Dejan Bunčič, ki je zadel za Medvode in znižal na 24-35.

Tudi tretja četrtina je pripadla košarkarjem iz Škofje Loke, ki so svojo prednost še nadgradili na +14 (34-52) in tako v zadnjo četrtino vstopili z dovoljšnim kapitalom, ki je Medvodčanom dovolil zgolj minimalno upanje za preobrat. Ta se ni zgodil, je pa uspelo domačim to četrtino dobiti s petimi točkami razlike, kar je zadostovalo za končni izid 59-68.

Pri zmagovitih gostih je blestel Dominik Vršnik s 18 točkami in 16 skoki, pri Brinox Medvodah pa je 15 točk dosegel Peter Bradač.