Košarkarji Litije do prve zmage v 2. SKL po petih letih

Litijani so na gostovanju v Ljubljani prišli do prve letošnje zmage v 2. SKL.

V Hali Tivoli smo pred 50 ljudmi spremljali izenačeno predstavo, v kateri se je Litija uspela odlepiti šele v zadnji četrtini in tako priti do svojega prvega polnega izkupička v letošnji sezoni. Domača Ilirija je tekmo otvorila z Maticem Mikušem, Harisom Čučovićem, Miho Cerkvenikom, Egorjem Sytnikovom in Nikom Bačvičem, medtem ko so gostje tekmo pričeli v postavi Luka Novak, Vjeran Soldo, Dragan Pušič, Klemen Balažic in Nejc Pavliha.

V prvi in drugi četrtini sta bili moštvi povsem skupaj, prav je z minimalno prednostjo (18-19) pripadla Litiji, druga pa s 23-20 gostiteljem, ki so tako na premor med obema polčasoma odšli z izidom 41-39. Podobna zgodba se je nadaljevala tudi v tretji četrtini, po petih minutah pa so košarkarji Ilirije gostom le nekoliko ušli in povedli s 6 točkami razlike (55-49). Na tej točki je gostujoči trener Džemo Ibiši vzel minuto odmora in Litijani so se v igro vrnili z delnim izidom 0-7, ter tako povedli in četrtino zaključili z minimalno prednostjo 63-66, po zaslugi Klemna Balažica, ki je 5 sekund pred sireno zadel trojko. V zadnji četrtini so gostje z Litije začeli udarno in hitro povedli s kar 13 točkami prednosti (63-76), ob novem delnem izidu 0-10. Ta prednost je bila dovoljšna za končno zmago, ki pa jo je Ilirija nekoliko omilila, saj je rezultat na koncu znašal 85-94.

Prvi strelec obračuna je bil Haris Čučović z 22 točkami, čemur je dodal kar 13 skokov. Njegov dosežek je s svojim dvojnim dvojčkom dopolnil Niko Bačvič, ki je ob 20 točkah prispeval 15 asistenc. Pri Litiji sta bila točkovno najbolj učinkovita Primož Kmetič in Vjeran Soldo (oba 21).