Škofjeločani prekinili 14-letni urok

Košarkarji LTC Castingsa ostajajo neporaženi tudi po gostovanju v Sežani in so s petim zmagami sami na vrhu lestvice.

Po izenačenem začetku so pobudo hitro prevzeli gostujoči košarkarji in si na začetku druge četrtine prvič priigrali dvomestno prednost (17:28).  Škofjeločani so v prvem počasu vseskozi nadzorovali tekmo, po polaganju novinca Anžeta Zdolška pa je razlika tik pred odmorom že znašala 17 (35:52). Podobno sliko smo na terenu lahko spremljali v drugem polčasu, tekma pa je bil dokončno odločena dobrih pet minut pred koncem, ko je Domnik Vršnik žogo položil v obroč za vodstvo z 20 točkami prednosti (67:87).

Najboljši igralec tekme je bil izkušeni Luka Grum, ki je ob dobrem metu iz igre dosegel 21 točk (met 8-13), temu pa dodal še osem skokov in tri asistence. Prav tako 21 točk je dosegel Dominik Vršnik, ki je ob tem zbral še sedem skokov.  Pri domačih je 16 točk zbral Aljaž Stopar, dvomestna pa sta bila še Rade Lisica (13) in Žiga Kukanja (12).

Mesarija Prunk Sežana – LTH Castings 75:92 (17:26, 20:26, 14:18, 24:20)

Teddy Delač, trener Mesarija Prunk Sežana:

V tekmo smo vstopili z zelo slabo energijo in že v prvi četrtini smo se spravili v zelo slabo položaj. Celo tekmo smo bili primorani lovit rezultat, na kar v tem trenutku nismo ne fizično ne mentalno pripravljeni. Ekipa, ki prejme 50 točk v polčasu si ne zasluži zmage. Čestitam ekipi LZH Castings za zasluženo zmago.”

Igor Dolenc, trener LTH Castingsa:

“Tokrat smo dobro odprli tekmo. V obrambi smo zaustavili njihove najboljše napadalce, v napadu pa zadevali z vseh položajev. Poleg glavnih strelcev sta odlično odigrala Lotrič in Čibej.”