Po tekmi polni preobratov zmaga ostala v Postojni

V ŠČ Postojna sta se v soboto pomerili moštvi KD Postojne in AKK Branika. Dvoboj je pripadel Postojni, ki je tako prišla še do četrte zmage v sezoni, Branik pa je vpisal tretji poraz.

Za obe moštvi je sobotna tekma pomenila vrnitev na košarkarski parket po dolgotrajnem premoru zaradi pandemije koronavirusa. Prva četrtina je potekala dokaj izenačeno, rahlo prednost pa so imeli košarkarji Branika. Po zgodnjem vodstvu s 3:7 so Mariborčani v nadaljevanju ušli na 7:12, ko je Igor Struger zadel met za tri točke. Postojnčani so se dobri dve minuti pred koncem četrtine povsem vrnili v igro (15:16), dobrih 20 sekund pred iztekom časa pa je Armin Hrštić zadel za 15:20 in postavil izid četrtine. Gostje so udarno začeli drugo četrtino in po slabih treh minutah igre pobegnili na 15:26, kar je domače prisililo v minuto odmora. V nadaljevanju četrtine so se košarkarji Postojne na trenutke sicer približali Braniku, ki pa je vsakič našel odgovore na pritiske domačih in tako polčas končal s prednostjo (37:44).

Uvodni del drugega polčasa ni kazal na povratek Postojne, saj so Štajerci znova zvišali vodstvo in z dvema zadetima prostima metoma Saliha Nuhanovića ušli na 39:50. V nadaljevanju srečanja pa so se vendarle prebudili tudi domači. Postojna je z delnim izidom 13:3 izenačila na 53:53 in tekma se je pričela znova. Preostanek četrtine je potekal izenačeno, Postojna pa je pred zadnjim delom izvlekla minimalno prednost s 57:56. Zadnjo četrtino so s točkami Nuhanovića in Strugerja bolje otvorili gostje (57:60), a so se Postojnčani hitro vrnili v igro. Košarkarji Postojne so si, z uspešnim metom za dve točki Matije Radanoviča, minuto in pol pred koncem tekme priigrali prednost z 72:67 in ta zaloga prednosti je bila dovoljšna za končno zmago. Ob zvoku sirene je semafor pokazal 77:67 v korist domačih.

Najboljši strelec domačih je bil s 24 točkami Gašper Jordan Rojko, ki je dosegel tudi 4 skoke in 2 asistenci. 16 točke je dodal Sebastjan Borše, ki je na parketu prebil celotnih 40 minut!

V vrstah Branika je z 12 točkami izstopal Armin Hrštić, 11 sta jih dosegla Jakob Gajšek in Salih Nuhanović. Igor Struger je ob 9 točkah dosegel 10 skokov.

KD POSTOJNA – AKK Branik 77:67 (15 : 20, 22 : 24, 20 : 12, 20 : 11)