Visoka zmaga Portoroža

2. SKL

V soboto je ob 19. uri v ŠD Lucija favorizirani KK Portorož prišel do zmage nad moštvom Brinox Medvode, ki je tako ob gostovanju na Obali doživelo še svoj peti letošnji poraz.

Portorožani so srečanje otvorili v postavi Urban Hrovat, Nemanja Šćekić, Andraž Rogelja, David Vac in Deni Hodžič. Gostje so na parket poslali Žigo Žepiča, Jureta Bavdka, Jureta Ribnikarja, Nika Lukšiča in Jakoba Jesiha. Prva polovica uvodne četrtine je potekala izenačeno, nato pa so se gostitelji počasi odlepili. Tim Škerbec je s polaganjem v 7. minuti četrtine Portorož popeljal do prednosti z 21:12, Medvodam pa se ni nič bolje pisalo niti po minuti odmora. Drugo četrtino so domači pričeli s prednostjo +12 (26:14), svojo prednost pa so nekaj časa z lahkoto zadrževali. Medvodčani so njihovo prednost resneje ogrozili v 9. minuti druge četrtine, ko je Bavdek zadel za dve točki in prednost Portoroža se je stopila na vsega 4 točke (38:34). Le 23 sekund pred iztekom prvega polčasa je Ribnikar Medvode z zabijanjem popeljal še bližje (39:36) in tako svoje moštvo pred nadaljevanje tekme povsem približal.

Portorožani so srečanje v tretji četrtini nadaljevali v podobnem slogu kot v večini prvega polčasa. Že po treh minutah so znova prišli do dvomestne prednosti (51:41) in od tod dalje se je njihovo vodstvo zgolj še povečevalo. Ob koncu četrtine je za Škerbec zadel polaganje za 69:48. V zadnji četrtini je bilo opazno, da je Medvodam zmanjkalo moči in volje, saj je bila tekma odločena. Košarkarji Portoroža so tako vodili tudi že za več kot 30 točk, končni izid pa je znašal 90:63.

Andraž Rogelja je bil ponovno prvi strelec Portoroža, tokrat je dosegel 19 točk in 8 asistenc, njegov dober nastop je odlično dopolnil Deni Hodžič s 15 točkami, 9 skoki in 4 asistencami.

Jure Ribnikar je bil z naskokom najboljši posameznik Medvod, ki je vpisal tudi dvojni dvojček (23 točk, 10 skokov), takšen dosežek pa je uspel tudi Žigi Žepiču (12 točk, 10 skokov).

KK PORTOROŽ – KK Brinox Medvode 90:63 (26 : 14, 13 : 22, 30 : 12, 21 : 15)