Škofjeločani do zmage po velikem preobratu

Postojna je v derbiju kroga v četrtek doma gostila poletne Škofjeločane, ki so dosegli prvih pet točk na tekmi. Temu so sledile minute domačih, ki so napravili serijo 24:3 in si po prvi četrtini priigrali 19 točk naskoka (31:12). Postojna je v drugi četrtini vseskozi držala visoko vodstvo, gostje pa so tik pred iztekom prvega polčasa po trojki in še zadetem dodatnem prostem metu Luke Gruma to prednost le nekoliko stopili (46:32).

V tem slogu je LTH Castings nadaljeval tudi v tretji četrtini, ki jo je dobil z 8:21, s čimer so Škofjeločani pred zadnjimi desetimi minutami zaostajali le še za točko (54:53). Z dobro igro so gostje nadaljevali tudi v zadnji četrtini in si dve minuti pred koncem prvič na tekmi priigrali dvomestno prednost (61:72). Postojna se ni predala in je pol minute pred koncem zaostanek zmanjšala le še na štiri, zaključnega juriša pa jim vendarle ni uspelo dokončati, tako da je zmaga odšla v Škofjo Loko.

Pri zmagovalcih je bil z 18 točkami najboljši strelec Domnik Vršnik, ki je ob tem ujel še 14 skokov. Dvomestno število točk sta dosegla še dva njegova soigralca, in sicer Boris Bošnjak (17) in Matic Vesel (14). Pri domačih je bil ponovno najbolj razpoložen Gašper Jordan Rojko (21 točk, 11 skokov), 15 točk pa je dodal Sebastjan Borse.

PVC Nagode Postojna – LTH Castings 70:74 (31:12, 15:20, 8:21, 16:21)