Litija od četrte zaporedne zmage

Na predprazničen četrtek je Litija gostila Medvode, ki so zaenkrat na zadnjem mestu drugoligaške razpredelnice. Domačini, ki so bili v vlogi velikih favoritov, so tekmo začeli v krču in v prvih osmih minutah igre so dosegli le sedem točk. Veliko bolje so varovanci Džema Ibišija zaigrali v nadaljevanju srečanja in na odmor odšli s prednostjo desetih točk (41:31).

Po izenačenem začetku tretje četrtine so znova sledile minute Medvod, ki so v 28. minuti tekme znova prešli v vodstvo (51:52).  Litija je na to odgovorila z delnim izidom 13:1 in si za zadnjo četrtino pripravila otipljivo prednost. Razlika se je vse do končnice gibala okrog desetih točk, gostje pa so nekoliko zapretili minuto pred koncem, ko je Burja s trojko znižal na 81:76, a Medvode vseeno niso resneje ogrozile četrte zaporedne zmage Litije.

Prvo ime obračuna je bil s 25 točkami, 12 skoki in štirimi asistencami Jaka Štemberger. 16 točk je dosegel Primož Kmetič, 12 pa Martin Kosin. Pri gostih sta večino točk dosegla dva košarkarja, in sicer 24 Jure Bavdek ter 20 Jure Ribnikar.

Litija – Brinox Medvode 85:76 (13:18, 28:13, 23:23, 21:22)