Sežana zapečatila usodo Celja

Košarkarji Sežane so v domači dvorani Šolskega centra Srečka Kosovela ugnali Celje z 88-72 in na ta način zapečatili usodo Štajercev. Celjani imajo namreč trenutno na svojem računu 8 točk in za 3 točke zaostajajo za Medvodami, ki jih imajo 11. V dveh preostalih krogih lige za obstanek se Celje tako več ne more izogniti izpadu v 3. SKL.

V srečanje so nekoliko bolje krenili Celjani. V drugi minuti so povedli s 3-8 potem, ko je Amar Ejup zadel met za tri točke. V šesti minuti so košarkarji Celja po polaganju Ejupa povedli za 7 točke (11-18), minuto kasneje pa je so s polaganjem Tadeja Tabaka prišli do najvišje prednosti na obračunu (11-20). Sežana se je vmes nekoliko približala, a je Tabak s trojko ob zaključku četrtine poskrbel za vodstvo gostov z 21-28. V drugi četrtini se je Sežana postopoma vrnila v igro v 13, minuti z dvema prostima metoma Matica Pristopnika izid poravnala na 31. Pristopnik pa se tu ni ustavil. Z dvema zaporednima trojkama je svoje moštvo popeljal do prednosti s 37-33, nato pa je Sežančanom uspela serija osmih zaporednih točk in Celjanom so ušli na 45-33. Rezultat polčasa je po polaganju Matica Pergerja znašal 45-35.

V drugem polčasu so se Celjani, vedoč, da jim že teče voda v grlo trdo borili, da bi prišli do izenačenja. To jim je uspelo v 25. minuti z uspešnim polaganjem Jake Potočnika (49-49). Kljub temu je Sežana v preostanku tretje četrtine znova stopila na plin in povedla z 68-60. V zadnji četrtini Celjani več niso našli pravega naboja in gostitelji so še zviševali prednost in na koncu tekmo mirno pripeljali do zaključka.

Najboljši strelec srečanja je bil Pristopnik, ki je zbral kar 27 točk, med Celjani pa je bil strelsko najbolj učinkovit Perger s 15 točkami.

KK MESARIJA PRUNK SEŽANA : KK CELJE 88 : 72