Znan je prvi finalist 2. SKL

Košarkarji Ilirije so dobili še drugo tekmo proti LTH Castingsu. Ljubljančani so v Škofji Loki slavili z 80-90 in na ta način postali prvi finalist, saj so dobili še drugo polfinalno tekmo proti Škofjeločanom.

Ilirija si je visoko prednost priigrala že v prvi četrtini. Izid je bil v 4. minuti izenačen na 7-7, nato pa so gostje udarili z delnim izidom 0-10 in tako povedli s 7-17. Niz Ljubljančanov je prekinil šele Tim Sočak, ki je ob koncu sedme minute dosegel trojko. Ilirija je prvo četrtino dobila s 17-28, z dobro predstavo pa je nadaljevala tudi v drugem delu. V 6. minuti druge četrtine so košarkarji Ilirije povedli že s 24-42, so pa Škofjeločani v nadaljevanju razliko nekoliko zmanjšali. Izid polčasa je z dvema zadetima prostima metoma postavil Urban Durnik (35-47).

V tretji četrtini so domači vztrajali in se v 6. minuti nadaljevanja zelo približali Iliriji. Tim Lotrič je zadel trojko za 54-58 in kazalo je, da se lahko LTH Castings povsem vrne v igro. A Ilirija je imela svoje načrte, Ljubljančani so se zbrali in do konca tretje četrtine znova ušli na +12 (57-69). V zadnjem delu srečanja gostitelji več niso ogrozili ljubljanske zmage in ekipa Ilirije je tako postala prvi finalist 2. SKL.

Pri domačih sta se s 15 točkami izkazala Anže Zdolšek in Luka Grum, Urban Durnik pa je dosegel 22 točk za Ilirijo. Ljubljančani sedaj čakajo svojega nasprotnika v finalu, ki bo izšel iz polfinalnega dvoboja med Žoltastimi Troti in Postojno. Prva finalna tekma bo na sporedu 5. junija.