Gorica v Medvodah prekinila niz porazov

V Športni dvorani Medvode sta se v sredo zvečer srečali ekipi Brinoxa Medvode in Gorice. Na precej izenačeni tekmi lige za obstanek je o zmagovalcu odločala zadnja četrtina.

Prvo četrtino so bolje začeli gostje, ki so povedli 0:9. Prve točke za domače je v 4. minuti zabeležil Jure Ribnikar. Razpoloženi Jure Bavdek, ki je v prvi četrtini dosegel 9 točk, je Medvode približal na le točko zaostanka po prvi četrtini. V drugi četrtini so gostje iz Nove Gorice povišali svojo prednost, Žan Petejan je dosegel 11 točk. Prva polovica obračuna se je končala z vodstvom gostov 31:37.

Drugi polčas so bolje začeli domači. Jure Ribnikar je v tretji četrtini dosegel 10 točk, kar je bilo dovolj, da so Medvodčani povedli z 56:55. V zadnji četrtini pa so razigrani Žan Petejan, Simon Tratnik in Anže Vinazza, Gorico popeljali do neulovljive prednosti. Tekma se je končala z zmago varovancev Jureta Pušnarja 71:80.

Pri Medvodčanih je bil statistično najkoristnejši Jure Bavdek, ki je zbral 18 točk in 11 podaj, pri Gorici pa je izstopal Žan Petejan, ki je dosegel 19 točk, 10 skokov in 6 podaj.

Brinox Medvode – Gorica 71:80