Prvi poraz za Milwaukee, Houston tesno izgubil proti prvakom

Milwaukee je doživel prvi poraz v končnici Lige NBA. Najboljša ekipa rednega dela je bila na prvi tekmi polfinala Vzhoda nemočna proti Bostonu (90:112). Golden State je v napetem uvodnem srečanju premagal Houston s 104:100.

Ekipi Houstona in Golden Statea sta se pomerili v lanskem finalu zahoda, kjer so prednost domačega terana na zadnji sedmi tekmi imele Rakete. Warriorsi so se po tej zmagi na koncu veselili naslova prvakov, tretjega v zadnjih štirih letih. Finale pred finalom, kot ga označujejo številni strokovnjaki, pa se med danima moštvoma trenutno odvija že v drugem krogu končnice. Tokrat so prednost domačega igrišča na prvi tekmi izkoristili Bojevniki, ki v seriji vodijo z 1:0.

Prvi polčas se je končal z izenačenim izidom, čeprav so gostitelji že vodili za 9 točk. Po treh zadetih trojkah je Houston tik pred koncem polčasa poravnal na 53:53. Bojevniki so imeli tudi v nadaljevanju konstantno minimalno prednost, toda gostje so jim bili ves čas za petami. Sledila je napeta končnica v kateri je James Harden z uspešnim polaganjem 40 sekund pred koncem pod osebno napako zadel še dodaten prosti met in znižal izid na 100:98.

Curry in Harden v odločilnih trenutkih

Odgovornost je prevzel Steph Curry, ki prej ni imel svojega klasičnega strelskega večera. Kljub temu je v naslednjem napadu zadel izjemno trojko iz osmih metrov in Bojevnike vnovič popeljal do vodstva +5. Toda Rakete s Hardenom na čelu niso rekle zadnje besede. Slednji je z zabijanjem znižal na tri točke zaostanka za nameček pa je Houston Bojevnikom uspel ukrasti žogo v njihovem zadnjem napadu. Harden je nato zgrešil met za tri (za izenačenje) do skoka pa je prišel Chris Paul, a je prestopil stransko črto in žogo predal nasprotniku.

Chris Paul izključen

Paul se je razjezil na sodnika in prejel drugo tehnično napako, kar je pomenilo avtomatsko izključitev. Bentila je tudi klop Houstona, po mnenju katere je bil Harden pri zgrešeni trojki pod očitno osebno napako. Draymond Green naj bi skočil pod noge zvezdnika Hustona po tem ko je ta po izmetu pristajal na tla, kar v ligi NBA je osebna napaka oz. oviranje meta. Sodniki prekrška niso dosodili in varovanci Mikea D’Antonija so jezni zapustili parket Oracle Centra.

Durant in Harden najboljša pozameznika

V glavnih vlogah sta bila znova Kevin Durant in Harden, ki sta prispevala po 35 točk. MVP zadnjih dveh finalnih serij je bil precej učinkovitejši od “brade”. Harden je zgrešil kar 19 metov iz igre (9/28). Obe ekipi sta slabo metali izza črte (Golden State 7/22 in Houston 14/47), skok pa so prepričljivo dobili gostitelji (38:26).

Odsotnost poškodovanega centra DeMarcusa Cousinsa se ni preveč poznala, D’Antoni pa je prav gotovo pogrešal ostrostrelca Austina Riversa, ki je zbolel in bo verjetno zaigral na drugi tekmi v torek v Oracle Areni.

Irving dobil dvoboj proti Antetokounmpu

Glavni kandidat za MVP-ja rednega dela sezone Giannis Antetokoumpo je iz igre metal le 7/21, v prvi četrtini je bil popolnoma razglašen, prvič je iz igre zadel šele na začetku druge četrtine. Medtem je met bolj stekel glavnemu orožju Bostona. Kyrie Irving je Milwaukeeju natresel 26 točk in 11 podaj.

Po suvereni zmagi nad Indiano s 4:0 je Boston sijajno odprl tudi konferenčni polfinale. Na gostovanju pri Bucksih so si v prvem polčasu priigrali že 15 točk naskoka, toda po delnem izidu 15:0 se je Milwaukee vrnil v igro in izenačil na 40:40. Na polovici srečanja je imel Boston zgolj 2 točki naskoka (52:50).

Za Buckse kritična tretja četrtina

Po odmoru je Milwaukee popustil in tretjo četrtino izgubil kar s 36:21. Ključen je bil delni izid 12:0 tik pred koncem tretjega dela igre, ko je Boston povedel kar za 21 točk (65:86). V zadnji četrtini se razglašenim Bucksom ni uspelo več približati, gostje pa so z visoko prednostjo tekmo pripeljali do konca in zmagali s 112:90.

Podobno kot Houston ima tudi Milwaukee z Bostonom neporavnane račune iz prejšnje sezone. Ekipi sta se srečali v prvem krogu končnice, kjer so po sedmih tekmah slavili Celticsi. Na drugi tekmi v torek bodo Bucksi pod velikim pritiskom, za nameček pa še vedno pogrešajo poškodovanega Malcoma Brogdona, ki je izpustil že zadnjih 15 tekem.