Prerojeni Denver do izenačenja v San Antoniu, Milwaukee, Huston in Philadelphia že na pragu polfinala

Na četrti tekmi uvodnega kroga končnice je Denver v gosteh premagal San Antonio in izid v zmagah izenačil na 2:2. S 3:0 so si polfinale vzhoda skorajda že zagotovili Huston Rockets s tesno zmago nad Utahom, medtem ko je Milwaukee še tretjič suvereno premagal Detroit. Tesno končnico je v Brooklynu odigrala tudi Philadelphia in prav tako vzela tretjo zmago.

Denver je prekinil serijo 13 porazov v AT&T Centru, kjer so zadnjič zmagali leta 2012. Z najboljšo predstavo v tem delu tekmovanja se je izkazal trenutno najboljši srbski košarkar Nikola Jokić. Dosegel je 29 točk, 12 skokov in 8 asistenc.

Denver je tekmo začel v stilu prvih treh obračunov in še enkrat več izgubil (s 34:22) prvo četrtino. Kazalo je na vnovično prevlado Ostrog, a do odmora so gostje izenačili na 54:54. V tretji četrtini se je pri Denverju končno odprlo Jamalu Murrayju, ki je prispeval 24 točk. Po 36 minutah so bili Spursi že v velikih težavah (79:91). V zadnjem delu igre San Antoniu met nikakor ni več stekel in z delnim rezultatom 8:0 je Denver 5 minut pred koncem vodil za 19 in praktično odločil srečanje.

Pri Spursih sta bila najbolj učinkovita LaMarcus Aldridge s 24 točkami in DeMar DeRozan z 19, ta pa je bil zaradi petelinjenja nad sodnikom pet minut pred koncem izključen. “Obramba je bila zelo slaba. Denver je igral agresivno od začetka tekme, mi pa ne. Nuggetsi so igrali pametno in disciplinirano, mi pa ne. V končnici je taka predstava veliko razočaranje,” je bil na novinarski konferenci jezen 70-letni trener San Antonia Gregg Popovich.

Detroitu ni zalegla niti vrnitev Griffina

Milwaukee Bucks, najboljša ekipa rednega dela na zahodu, je proti Detroit Pistons vzela še tretjo zaporedno zmago. Za Pistonse je prvič zaigral Blake Griffin, ki je na uvodnih dveh srečanjih počival zaradi bolečin v desnem kolenu. Ob dveh tehničnih napakah, ki jih je prejel zaradi ugovarjanja sodnikom, je sicer odigral dobro tekmo na kateri je dosegel 27 točk, 7 skokov in 6 podaj. Manjkala je zgolj pomoč soigralcev.

Na drugi strani so bili še enkrat več nadvse razigrani košarkarji Milwaukeeja, kar šest igralcev pa je doseglo dvomestno število točk. Glavni zvezdnik Giannis Antetokounmpo je zaradi osebnih napak na parketu preživel le 28 minut in prispeval 14 točk, zato pa so za visoko vodstvo s 100:78 po treh četrtinah poskrbeli njegovi soigralci. Razglašeni Pistonsi se niso več približali, Milwaukee pa lahko že v ponedeljek ekspresno pride do polfinala.

Huston in Philadelphia do zmage v zadnjih minutah

Boleč poraz so na domačem parketu še drugič doživeli košarkarji Brooklyna. Proti Philadephiji so imeli vse do konca lepe možnosti da serijo izenačijo na 2:2. Vodili so večino tekme, zadnjič 25 sekund pred koncem, ko je z uspešnim polaganjem domače navijače na noge dvignil Joe Harris.

Po minuti odmora je center Sixersov Joel Embiid podal do Mika Scotta, ki je zadel trojko 19 sekund pred zadnjim piskom sirene. Ben Simmons je nato ukradel žogo Jarrettu Allenu, Tobias Harris pa je z dvema prostima metoma potrdil zmago Philadelphie.

Grenak poraz je pred domačim občinstvom doživel tudi Utah Jazz. Za nameček je glavni zvezdnik Raket James Harden, zgrešil prvih 15 metov iz igre in prvi koš vpisal šele po 40 minutah tekme.

Kot speči velikan se je Harden zbudil v zadnji četrtini in Utahu natresel ključnih 14 točk. Še najbolj je domače košarkarje zabolela njegova značilna’step-back’ trojka minuto in 11 sekund pred koncem, ko je Huston povedel z 99:97. Jazz se sicer do zadnjih sekund ni predal in imel 10 sekund pred koncem napad za izenačenje. Žoga je sicer romala k vročemu Donovanu Mitchellu, ta pa je zgrešil odprt met za tri in pokopal zadnje upe za prvo zmago Utaha v seriji.