Boston prvi do polfinala, tik za njim tudi Portland, Toronto in Golden State

Boston Celtics so nocoj dokončno pometli z Indiano in se z rezultatom 4:0 v zmagah kot prvi uvrstili v polfinale vzhodne konference. Na domačem terenu so še drugič proti prvakom iz Goden Stata klonili L.A. Clippersi. Bojevniki so povišali vodstvo na 3:1. Enak izkupiček zmag so v noči na ponedeljek dosegli še Toronto Raptors in Portland Trail Blazers.

V zadnji četrtini je bil rezultat med Bostonom in Indiano še štirikrat izenačen, nato pa so favoriti dvoboja tekmo še zadnjič odločili sebi v prid. Marcus Morris je s trojko poskrbel za vodstvo Bostona s 87:83, sledila pa je še trojka najboljšega strelca Bostona Gordona Haywarda (20) za prednost sedmih točk (90:83) slabe štiri minute in pol pred koncem tekme. Domači košarkarji se niso več uspeli približati in tako zaključili z letošnjo končnico.

Boston se bo v polfinalu vzhoda najverjetneje pomeril z Milwaukee Bucks, ki bodo nocoj proti Detroitu prav tako iskali četrto zaporedno zmago. Indiana je tretjič zapored izpadla v 1. krogu končnice, v prejšnjih dveh sezonah jo je ustavil Cleveland.

Toronto brez napake proti Orlandu

V Orlandu je Kawhi Leonard za Raptorse dosegel 34 točk, od tega 12 v tretji četrtini, v kateri so gostje povedli za 19 točk. Čeprav so nato domači še uspeli priti na -10, so v zadnji četrtini košarkarji iz Toronta prednost še povišali, največ za 25 točk. Končni izid je bil 107:85.

Bojevniki z obilico dela do tretje zmage

Golden State je pred zadnjo četrtino zaostajal za 5 točk, nato pa z zbrano igro ušel na odločilno prednost 100:91. Clippersi se do konca niso uspeli približati na več kot šest točk. S 113:105 so Bojevniki v zmagah povedli s 3:1 in pridobili prvo zaključno žogico, ki jo bodo skušali izkoristiti pred domačimi navijači.

Najzaslužnejši za še drugo zmago Golden Stata v Los Angelesu je bil s 33 točkami Kevin Durant. Klay Thompson je 27 od svojih 32 točk v statistiko vpisal že v prvem polčasu. Stephen Curry je s slabim metom (3/14, za tri 1/9) zbral 12 točk, 10 skokov in 7 podaj.

Portland utišal Oklahomo

Portland je v končnici prvič po osmih porazih slavil v gosteh. Domačo ekipo je na cedilu pustil Russel Wstbrook s kar 16 zgrešenimi meti. Prispeval je 14 točk, bolje pa se je izkazal njegov soigralec Paul George. Slednji je natresel 32 točk in končal kot strelec tekme, vseeno pa je moral zaradi težav z osebnimi napakami zgodaj na klop.

Po tem ko Oklahoma ni bila v slabem položaju je Portland ob koncu druge in na začetku tretje četrtine z delnim izidom 16:0 naredil preobrat, po katerem se domači košarkarji niso več zares pobrali. Pri zmagovalcih sta bila najbolj zaslužna C. J. McCollum s 27 točkami in Damian Lillard, ki jih je dosegel 24.